sibche-blue-logo

27 اپلیکیشن مناسب مسافران تنها

وقتی تنها سفر می‌کنید، گوشی هوشمندتان بهترین دوست و همراهتان است و در همه کارها مثل برنامه‌ریزی سفر به شما کمک می‌کند.
اپلیکیشن‌های مناسب مسافران تنها

وقتی تنها سفر می‌کنید، گوشی هوشمندتان بهترین دوست و همراهتان است و در همه کارها مثل برنامه‌ریزی سفر به شما کمک می‌کند بنابر این بهتر است در طول سفر از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که برایتان مفید باشد و به حفظ امنیتتان هم کمک کند. در این مطلب برایتان از 27 اپلیکیشن مناسب مسافران تنها می‌نویسیم که آنها را در ده گروه طبقه‌بندی کرده‌ایم. ضمنا در مقابل هر مورد ذکر میکنیم که مناسب کدام سیستم عامل گوشی‌های هوشمند هستند.

دقت کنید که برای استفاده از بسیاری از این اپلیکیشنها باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و تنظیمات پروفایلتان را انجام دهید و سیستم موقعیت‌یابی گوشی هم حتما باید روشن باشد. بنابراین بهتر است که پیش از شروع سفر، آنها را دانلود کنید و کارهای اولیه برای اجرای برنامه را انجام دهید.

 اپلیکیشن‌های حفظ امنیت در سفر

حفظ امنیت در سفر مهم‌ترین دغدغه مسافران تنهاست بنابراین از این مساله شروع می‌کنیم.

شماره تماس های ضروری و اورژانسی مانند اورژانس، پلیس و آتش‌نشانی در کشورهای مختلف متفاوت است. با استفاده از اپلیکیشن (TripWhistle Global SOS (iOS نیازی نیست که این شماره ها را بدانید یا حفظ کنید. این اپ با شماره اورژانسی محلی تماس می‌گیرد و در صورت نیاز موقعیت شما را نیز برای آنها ارسال می‌کند که البته امیدواریم هیچ وقت به آن احتیاج پیدا نکنید.

اپلیکیشن (The RedZone Map app (iOS | Android با توجه به داده‌های مختلف اجتماعی و آمار جرائم، امن‌ترین مسیر را از یک نقطه به نقطه دیگر به شما پیشنهاد می‌دهد. اپلیکیشن با توجه به اتفاقات و حوادثی که واقعا رخ داده این کار را انجام می‌دهد اما اشکالش این است که در حال حاضر تعداد کاربرانی که گزارشات خود را برای این اپ ارسال می‌کنند محدود است. ما آن را برای چند منطقه‌ای که با آن آشنایی داشتیم امتحان کردیم و باید بگوییم که راهنمایی‌های خوب و درستی داشت.

(My Safetipin (iOS | Android این اپلیکیشن ساخت کشور هند است و فعلا 5 کشور را تحت پوشش و ارزیابی دارد. این اپ منطقه را براساس پارامترهای گوناگونی از جمله روشنایی، تراکم جمعیت و حمل و نقل ارزیابی کرده و به شما بهترین و امن‌ترین ناحیه را پیشنهاد می‌دهد. یکی از قابلیت‌های این برنامه این است که در شب نیز مناطق ناامن را به شما معرفی میکند. همچنین در صورت بروز مشکلی خاص شما می‌توانید از طریق آن پلیس یا نهاد امنیتی را خبر کنید.

اپلیکیشن‌های ترجمه

هنگامی که تنها سفر می‌کنید، زبان و تفاوت‌های زبانی می‌تواند چالش بزرگتری باشد زیرا شما همراهی ندارید تا اگر جایی در ارتباطاتتان دچار مشکل شدید به کمکتان بیاید. (Google Translate (iOS | Android و Microsoft Translator دو اپلیکیشنی هستند که در این زمینه می‌توانند بخشی از مشکلاتتان را حل کنند البته با هم تفاوتهایی هم دارند. بهتر است از هر دوی آنها استفاده کنید.

 در طول سفر از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که برایتان مفید باشد و به حفظ امنیتتان هم کمک کند.
استفاده مناسب از گوشی همراه در سفرهای انفرادی

اپلیکیشن هایی برای پیدا کردن اقامتگاه

شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که در هتل های بزرگ و گران قیمت اقامت می‌کنید اما مسافران تنها معمولا به دنبال اقامتگاههایی می‌گردند که در آنها فرصت آشنایی با افراد بیشتر به خصوص جامعه محلی را داشته باشند. اپلیکیشن‌هایی مانند (Airbnb (iOS | Android و (Couchsurfing (iOS | Android این فرصت را به مسافران می‌دهند تا مستقیما با میزبانان محلی ارتباط برقرار کنند. اگر هم علاقه دارید که در هاستل اقامت کنید میتوانید از طریق (Hostelworld (iOS | Android یک هاستل مناسب رزرو کنید.

اپلیکیشن‌های مناسب برای “غذا خوردن با افراد محلی”

تنها غذا خوردن یکی از سختترین و شاید آزاردهنده‌ترین بخشهای تنها سفر کردن است. بنابراین احتمالا اپلیکیشنی که به شما کمک کند تا بتوانید با مردم محلی غذا بخورید برایتان بسیار جذاب خواهد بود. بهترین اپ در این زمینه (VizEat (iOS | Android است که در خارج از پایتخت و شهرهای بزرگ گزینه های زیادی به شما ارائه می‌دهد و شهرهای مختلفی را نیز تحت پوشش دارد. وب سایتهایی هم هستند که در این مورد مناسب هستند مانند  Meal Sharing، EatWith، Feastly

شبکه های اجتماعی

ممکن است دلتان بخواهد در طول مسیر با مسافران دیگر آشنا شوید. در طی سالهای گذشته اپلیکیشن‌های بیشماری به وجود آمده‌اند که از طریق آنها می‌توانید با مسافرانی آشنا شوید که علایق و تفکرات مشابه شما دارند. یکی از بهترین آنها (Meetup (iOS | Android است که در حال حاضر در بسیاری کشورها در دسترس است. با یک جستجوی ساده در منطقه مورد نظرتان می‌توانید گروهها و افراد مختلف هیچهایکرها، دوچرخه سواران، علاقمندان یوگا و … را پیدا کنید.

اپلیکیشنهای دیگری هم مانند Tinder(iOS |Android)، SoloTraveller(iOS |Android)، Travello(iOS | Android)، Backpackr (iOS |Android)، Yonder (iOS | Android)  ارزش امتحان کردن را دارند. در این بین Tinder در واقع اپلیکیشن زوج یابی هست اما امکاناتی دارد که در زمینه پیدا کردن همسفرانی با علایق مشابه هم می‌تواند کمک کند.

اپلیکیشن‌های مناسب تور و فعالیتهای گروهی

اگر احساس تنهایی می‌کنید پیوستن به یک تور گروهی می‌تواند منجر به آشنایی شما با مسافران دیگر شود. (Peek app (iOS or Peek.com اپلیکیشنی است که از طریق آن می‌توانید تورها و فعالیتهای گروهی در منطقه را پیدا کنید. وقتی پروفایل خود را کامل می‌کنید بر اساس اطلاعاتی که شما می‌دهید برنامه‌ها و فعالیتهایی را برایتان گلچین می‌کند تا بتوانید از بین آنها راحتتر انتخاب کنید.

اپلیکیشن (The Outbound app (iOS or TheOutbound.com نیز کار مشابهی را انجام می‌دهد با این تفاوت که این کار را علاوه بر محدوده شهرهای بزرگ برای مناطق حاشیه ای، جزایر دورافتاده و جاهای مشابه هم انجام می‌دهد. فعالیتهای پیشنهادی این اپ بسیار متنوع و جدید است.

با استفاده از شبکه های اجتماعی و اپلیکیشنهای مشابه می‌توانید در طول سفر با افراد جدید آشنا شوید و فعالیتهای گروهی داشته باشیدو
گوشی‌های هوشمند همسفر گردشگران تنها

اپلیکیشن های نقد و بررسی

از بخش های هیجان‌انگیز و جذاب تنها سفر کردن گشتن به دنبال رستورانها و جاذبه های جالب و مناسب است. اما اگر در این راه از نظرات و نقدهای افراد محلی و کسانی که قبلا به آن مکان رفته‌اند استفاده کنیم هم اصلا بد نیست. برای این کار اپلیکیشنهای مختلفی وجود دارد که مهمترینشان عبارتند از: Yelp (iOS | Android)، TripAdvisor (iOS | Android)، Like a Local (iOS | Android)، Localeur (iOS | Android)

نقشه‌های آفلاین

برای مسافران تنها، دانستن اینکه دقیقا به کجا می‌روند بسیار مهم است چون هم در وقت و انرژیشان صرفه‌جویی می‌شود هم احساس امنیت بیشتری می‌کنند.  اما در جاده شما همیشه نمی‌توانید به اینترنت متصل باشید بنابراین بهتر است از نقشه های آفلاین استفاده کنید. اپ هایی مانند Google Maps ((iOS | Android)، MAPS.ME (iOS | Android)، CityMaps2Go (iOS |Android را امتحان کنید. پیش از شروع سفر مسیر را مشخص کنید و آن را دانلود کنید و دیگر نگران چیزی نباشید.

اپلیکیشن Starbucks

بله خوب میدانیم که وقتی به جای جدیدی سفر می‌کنید دلتان نمی‌خواهد که به جاهای زنجیره‌ای نام آشنای همیشگی بروید. اما این تاکتیک شاید به دردتان بخورد: شما میتوانید از طریق اپلیکیشن (Starbucks app (iOS | Android برای چند وعده غذایی در استارباکس پیش از سفر پول پرداخت کنید و به هر شعبه در هرجایی که بروید اگر پول نقد یا کارت اعتباری همراه نداشته باشید می‌توانید در استارباکس غذا بخورید زیرا هزینه آن را از پیش پرداخته‌اید.

اپلیکیشن برای پیدا کردن وسیله حمل و نقل

اگر گم شدید، خسته شدید یا به تاریکی شب برخوردید و دلتان نمیخواست که پیاده به اقامتگاهتان برگردید یک اپلیکیشن برای گرفتن ماشین می‌تواند کمکتان کند. Uber (iOS | Android)، Lyft (iOS | Android) شناخته شده ترین این دسته از اپلیکیشنها در بسیاری از نقاط دنیا هستند. در برخی کشورها اپلیکیشنهای مشابه با نامهای متفاوت فعالیت می کنند که میتوانید از آنها استفاده کنید. در ایران اسنپ و تپسی و چند اپلیکیشن دیگر چنین خدماتی را به شما ارائه می‌دهند که این روزها حسابی طرفدار پیدا کرده‌اند.

 

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917