sibche-blue-logo

16 راز و روش کارآمد برای سفر ارزان تر

 

چه کسی از سفر ارزان تر خوشحال نمیشود!؟ از رزرو پرواز گرفته تا پیدا کردن هتل ها و هاستل هایی با کیفیت و قیمت مناسب. کسانی که سفرهای بسیاری تجربه کرده اند قطعا با این ترفند ها آشنایی دارند. صرف هزینه کمتر و پس انداز آن اولین نتیجه که به همراه دارد این است که به شما امکان آن را میدهد که به سفرهای بیشتری بروید!

در ادامه قصد داریم روشهایی را مطرح کنیم که با آنها قرار است سفر ارزان تری داشته باشید.

 

بخش اول

چطور هزینه های پرواز را کم کنیم؟

  • در زمان هایی که پرواز ارزان تر است سفر کنید
  • همه پروازها را حسابی چک کنید
  • لازم نیست با پرواز مستقیم بروید
  • هزینه های حمل بار را به صفر برسانید

 

1. در زمان هایی که پرواز ارزان تر است سفر کنید

برای اینکار تا آنجا که امکان دارد از وب سایتهای مقایسه قیمت استفاده کنید. برای اینکار لازم است یک نکته را مدنظر بگیرید. پروازها در ماه ها، روزها و ساعت های خاصی بسیار ارزان تر هستند. برای مثال از آخر هفته ها دوری کنید. مثلا بجای اینکه یک پرواز رفت و برگشت در جمعه بگیرید یک رفت و برگشت در سه شنبه را رزرو کنید. با اینکار با دوری از ترافیک آخر هفته یا تعطیلات تا حد زیادی در پول خود صرفه جویی کرده اید و در واقع سفر ارزان تری را رقم زده اید!

 

2 .در فصل های خلوت تر سفرکنید

اگر شرایط این را دارید که زمان را تغییر دهید، از سفر در فصل ها و یا تعطیلات شلوغ اجتناب کنید. برفرض سفر به استرالیا را در زمستان و کریسمس امتحان کنید و زمانی به مادرید سر بزنید که مدرسه ها شروع به بازگشایی شده و قیمت بلیط ها کاهش پیدا کرده باشند. در این زمان ها قیمت بلیط ها بسیار پایین تر است و شما این اقبال را دارید که سفر ارزان تری داشته باشید.

 

3. با پرواز غیر مستقیم بروید

اگر پول از زمان مهم تر است چه بهتر که پروازهای غیرمستقیم را انتخاب کنید! وب سایت های بسیاری هستند که به شما اجازه میدهند پروازهای مستقیم و غیر مستقیم را از نظر زمان و هزینه مقایسه کنید.

4 .خطوط هوایی و فرودگاه های مختلف انتخاب کنید!

با کمک جستجو در پلتفرم های رزور بلیط، حتی اگر لازم است برای پرواز رفت و برگشت فرودگاه ها و ایرلاین ها مختلفی را انتخاب کنید. تمام هدف این است که شما پرواز ارزان تر و در نتیجه سفر ارزان تری داشته باشید!

 

5 .پارکینگ را از قبل رزور کنید

اگر قرار است ماشین شما تا برگشتن از سفر در فرودگاه بماند، روزرو پارکینگ از قبل یا تهیه کردن کارتِ پارک باعث میشود هزینه کمتری بپردازید. در غیر این صورت باید هزینه پارک را به صورت آزاد و روزانه پرداخت کنید.

 

6 .فرودگاه ارزان تری پیدا کنید

اگر قرار است با پیمودن یک مسافت معقول به شهر دیگر و دسترسی به پرواز ارزان تر، هزینه کمتری را متقبل شوید، این کار را انجام دهید. اما قبل از آن بایستی حساب کنید که آیا هزینه اتوبوس و یا قطار به آن شهر منطقی ست و هزینه بیشتری روی دست شما نمیگذارد. برای این کار هم میتوانید از پلتفرم ها و وب سایت های بسیاری استفاده کنید تا در نهایت پرواز ارزان تری داشته باشید.

7 .غذا را خودتان ببرید

دست بکار شوید! حالا که قرار است هزینه های پرواز را کاهش دهید پس غذا را هم خودتان به همراه ببرید. برای اینکار بهترین گزینه شاید ساندویچ و غذاهایی غیر از سوپ و آش باشد. بسته به اینکه چه نوع ساندویچی دوست دارید آنرا قبل از پرواز تهیه کنید و در حین پرواز از خوردن آن لذت ببرید!

 

8 .هزینه های حمل بار را کاهش دهید

اگر قرار است پرواز ارزان تری داشته باشید، پس بد نیست لباس های حجیمی که ممکن است باعث شود پول اضافی پرداخت کنید را به تن کنید! محدودیت های بار در پرواز باعث میشود شما بعد از چک کردن بارها، مجبور باشید هزینه اضافی بابت وزن یا حجم بار بپردازید. پس قبل از هرچیزی برای جلوگیری از این کار سعی کنید از آوردن وسایل و لباس هایی غیرضروری دوری کنید و در غیر این صورت بدانید که بایستی هزینه این انتخاب خود را در فرودگاه بپردازید!

 

9 .در منزل چمدان ها را وزن کنید

بعضی از ما از هزینه های اضافی ناشی از بار زیاد مطلع نیستیم. به همین دلیل همیشه در فرودگاه غافلگیر میشویم! چه بهتر که در منزل و از قبل چمدان ها را وزن کنیم و در صورت داشتن وزن اضافه تر فکری به حال آنها کنیم!

بخش دوم

چطور هزینه های اقامت را کمتر کنیم؟

  • خانه خود را اجاره دهید
  • دنبال هاستل یا هتل های ارزان تر باشید
  • از هاست های مجانی استفاده کنید

 

10. خانه خود را اجاره دهید

اگر برای مدت زمان قابل توجهی به سفر میروید شاید بد نباشد برای جبران هزینه های سفر، خانه خود را موقتا اجاره دهید. گاها میتوان این کار را با مبادله هم انجام داد. در واقع شما خانه خود را در طول سفر با خانه مسافری در کشور دیگر مبادله میکنید! این یک بازی برد-برد است! چطور است آنرا امتحان کنید!

 

11. تجربه یک اتاق شخصی را با هتل عوض کنید!

درطول سالهای اخیر وب سایتهای مختلفی به وجود آمده اند که میتوان با کمک آنها اتاق، خانه و یا حتی یک باغ کرایه کرد! پلتفرم هایی مانند AirBnB به شما این امکان را میدهند که در ازای پرداخت یک مبلغ توافقی در مدت مشخصی که در یک شهر هستید از اتاق یا منزل اهالی آنجا استفاده کنید! پلتفرم هایی مانند AirBnB شیوه اقامت در سفر را به کلی تغییر داده اند و درواقع با بکارگیری تکنولوژی امکان سفر ارزان تر را فراهم کرده است. شما در کدام هتل لندن میتوانید با شبی 10 دلار اقامت کنید در حالی که امکان چانه زنی و تخفیف بیشتر هم وجود داشته باشد!؟

 

12. از Couch Surfing استفاده کنید

اما اگر قرار است از پرداخت هر هزینه اقامتی معاف شوید بد نیست یک پروفایل در کوچ سرفینگ داشته باشید و سعی کنید با کسانی که در شهر مقصد به عنوان میزبان رایگان فعالیت میکنند ارتباط پیدا کنید. برای اینکار کافی ست در این پلتفرم جستجو کنید و بعد پیدا کردن افراد، با مشخص کردن تاریخ سفر پیغام خصوصی درج کنید!

بخش سوم

چطور هزینه ها را در مقصد کمتر کنیم؟

  • از نرم افزارها برای پیدا کردن تخفیف ها استفاده کنید
  • به سبک محلی ها غذا بخورید!
  • در حین سفر کار کنید

 

13. نگران نباشید- برنامه ریز خوبی باشید!

در عصر تکنولوژی لازم نیست خیلی از چیزها را بخرید و حمل کنید. نقشه، دوربین، راهنمای سفر و هرچیزی که بتوان با لمس کردن دست رو صفحه موبایل به آن دست پیدا کرد میتواند سفر ارزن تری را برای شما بهمراه داشته باشد. کافی ست استفاده از تکنولوژی در سفر را یاد بگیرید و اینکار به آسانی آب خوردن است. برای اینکار باید حسابی جستجو کنید و نرم افزارها و گجت هایی که به شما کمک میکنند تا سفر ارزان تری داشته باشید را پیدا کنید.

14. به سبک محلی ها غذا بخورید

خوردن غذاهای محلی علاوه بر اینکه میتواند یکی از برنامه ها و لذت ها در سفر شما باشد، کمک میکند تا سفر ارزان تری هم داشته باشید. نودل یک دلاری در ویتنام و یا صبحانه های ارزان و خیابانی فرانسوی نمونه ای از تلفیق لذت و ماجراجویی با صرفه جویی در سفر است. به یاد داشته باشید حمل کنسور از منزلتان تا کیلومترها دورتر در سفر، یک گزینه برای سفر ارزان تر نیست! به جای اینکار میتوانید از سوپرمارکت های محلی و بوفه های هتل کمک بگیرید.

15. سفر کنید، کار کنید!

اگر زمان و انگیزه کافی دارید به خاطر داشته باشید کار کردن در حین سفر یکی از راه های ساده برای پول در آوردن است. از چیدن انگورها گرفته تا تدریس زبان، همه و همه جزو راه هایی ست که میتوانید به کمک آنها هم سفر کرده و هم پول درآورید. تازه از کجا معلوم، شاید در انتهای سفر پولی هم برایتان ذخیره شد و توانستید برای دوستانتان سوغاتی های جالبی بخرید!

 

16. کارهای داوطلبانه انجام دهید

هرجای دنیا که بروید کارهای هست که با انجام آنها میتوانید به جای پول زمان خود را هزینه کنید و علاوه بر مفید بودن و ارضای حس مسئولیت پذیری، در بهتر کردن شرایط آنجا هم سهیم باشید! چه در سفر چند هفته ای و چه در یک ماجراجویی چند ساله همیشه فرصت های زیادی هست برای اینکه با انجام کارهای داوطلبانه دنیا را به جای بهتری برای زیستن تبدیل کنید!

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917