sibche-blue-logo

ده روش جذاب برای یافتن دوستان جدید هنگامی که تنها سفر می کنید. (قسمت دوم)

 

3. با دیگران غذا بخورید.

غذای هر سرزمین یعنی فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن سرزمین بدون هیچ واسطه ای. وقتی شما با مردم یک منطقه بر سر سفره می نشنید، بهترین امکان را برای برقراری ارتباط با ایشان فراهم می کنید. هم چنین طعم های جدید را تجربه می کنید و لذت آشنایی با فرهنگ های جدید را نیز تجربه می کنید.

خوردن غذا با دیگران راهی تضمین شده برای برقراری گفتگو و آشنایی با افراد جدید است. چه شما در آشپزخانه ی خوابگاه غذا بخورید یا در یک باشگاه شام زیرزمینی، بی تردید می توانید با مردم به گفتگو بنشینید. اگر دوست دارید علاوه بر مسافران مردم بومی را نیز ملاقات کنید، به رستوران های محلی بروید و غذاهای مردم بومی را تجربه کنید. در این حالت به خوبی امکان برقراری ارتباط و دوست یابی را در کنار تجربه ی زندگی در آن محل ایجاد کرده اید.

4. آموختن زبان جدید یعنی یافتن دوستان بیشتر

معمولاً در مسافرت تنها ارتباط از طریق زبان انگلیسی و برخی از علائم قراردادی ممکن می شود. اما سعی کنید واژگان پایه ی زبان محلی و کمی اصول و قواعد اولیه ی آن زبان را یاد بگیرید. این کار شما را قادر می سازد تا با افرادی که در خارج از دایره ی آشنا به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. شما با این روش آشنایی کاملاً متفاوتی از مقصدتان پیدا می کنید.

بنابراین کاری که باید انجام دهید، این است. سعی کنید کلمات یا جملاتی را از هر زبان به صورت روان فرا بگیرید. برای این کار می توانید از اپلیکیشن هایی که برای این منظور ساخته شده اند کمک بگیرید و بدون زحمت، به زبان مردم کشور مقصد سخن بگویید.

5. استفاده از اپلیکیشن های قرار ملاقات و همسفریابی

آیا شما به دنبال کسی هستید که در یک سفر دو روزه به جنگل به شما بپیوندد؟ آیا می خواهید با یک فرد ماجراجو که همانند شما دوست دارد ماه ها در هندوستان گشت و گذار کند، همسفر باشید؟ برای این کار اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که به شما اجازه می دهد برنامه‌های سفر سایرین را بررسی کنید. با این کار می توانید ببینید برنامه ی سفر چه کسی با شما مطابقت دارد و با او همراه و همسفر شوید.

هم چنین می توان از طریق سایت های سفری، از قرارهای هفتگی اعضای آن سایت ها اطلاع حاصل کرد و به این صورت در آن قرار ملاقات ها حاضر شد. شما می توانید از این طریق به برنامه ی همایش ها، دورهمی ها و گرد هم آیی ها دسترسی پیدا کنید. به این ترتیب شما فعالیت هایی مثل تماشای فوتبال، شب نشینی در یک کافه یا بار، رفتن به موزه یا سایر نقاط دیدنی و … را با مردم محلی علاقمند و یا سایر مسافران انجام خواهید داد.

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917