sibche-blue-logo

چابهار میزبان جشنواره گردشگری موج سواری

موج سواری در چابهار

سواحل چابهار و کنارک به‌عنوان قدمگاه موج‌های اقیانوسی پتانسیل به خصوصی برای انجام ورزش‌های آبی بویژه موج سواری دارند که فرصت منحصربفردی برای معرفی بیشتر این استان فراهم کرده است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی معاون گردشگری این استان میگوید: «در سال گردشگری سیستان و بلوچستان با تأکید بر پدیده‌های خاص استان، رویدادهای گردشگری با همکاری دستگاه‌های اجرایی، بخش‌خصوصی و جوامع محلی برنامه ریزی شده است که هدف آنها جذب گردشگر، افزایش شهرت استان و معرفی ظرفیت‌های ناشناخته سیستان و بلوچستان است. موج‌ سواری از جاذبه های مخصوص به این استان است لذا با اقدامات تبلیغی و آموزشی و برگزاری فم‌تور برای گروه‌های مختلف مرجع گردشگری ایران  در دوسال گذشته توانستیم تاحدودی توجه ویژه  گردشگران داخلی و خارجی را به این منطقه جلب کنیم.»

موج سواری در چابهار

همان طور که گفته شد خلیج چابهار مکان مناسب در کشور برای انجام ورزش مفرح موج سواری است و بندر رمین، بندری صیادی است که در دهانه موج شکن آن امکان خیلی خوبی برای موج سواری وجود دارد. زمان مناسب برای انجام این ورزش از اوایل مرداد ماه تا اواخر شهریور ماه دراین منطقه است، چرا که در این زمان بهترین موج ها برای موج سواری ایجاد می شود. طی چند سال اخیر مسابقات موج سواری در چابهار برگزار شده که با استقبال خوبی همراه بوده است.

بخشی از برنامه‌های این جشنواره عبارتند از : تور آشناسازی با آثار و جاذبه‌های گردشگری چابهار و کنارک، دوره تفریحی و آموزشی موج‌ سواری، دوره مقدماتی مربیگری موج سواری، دوره مربی‌گری درجه‌ سه و دوره امداد و نجات دریایی مخصوص موج‌ سواری با مدرک فدراسیون جهانی ISA برای بانوان و آقایان با حضور مربیان فدراسیون جهانی.

موج سواری در چابهار

همچنین آقای میرحسینی اضافه کرد: « با همکاری انجمن موج‌ سواری جمهوری اسلامی ایران و اداره‌ کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان برنامه‌ریزیهایی برای این رویداد مهم انجام داده ایم. برنامه‌های متنوع گردشگری از جمله شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، تبلیغات در استان‌های گردشگر پذیر، ایجاد دفاتر اطلاع‌رسانی در برخی از استان‌ها، ایجاد واحدهای بوم‌گردی در روستاها، افزایش دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری، آموزش فعالان گردشگری، افزایش ظرفیت اقامت و استانداردسازی تأسیسات گردشگری، تبلیغات در فضای مجازی و… را در دست اجرا داریم و علاوه بر این تا پایان سال رویدادهای مختلفی را پیش‌بینی کرده‌ایم که امیدواریم مجموعه اقدامات برنامه‌ریزی‌شده با مشارکت مردم محلی در توسعه گردشگری پایدار استان مؤثر باشد.»

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917