sibche-blue-logo

8 روش برای پول درآوردن و کار کردن در سفر

 

سفر به دور دنیا همیشه به عنوان یک تصمیم برمبنای داشتن پول خیلی زیاد قلمداد میشود و شاید سخت بتوان کسی را بر خلاف این مطلب متقاعد کرد که با جیب خالی هم میتوان به گشت و گذار دور دنیا رفت! اگر سفر و ماجراجویی چیزی ست که شما به آن علاقه دارید و حتی قبلا از پس آن برآمده اید، خبر خوش این است که دل کندن از شهر و دیار و پا گذاشتن به دنیای ناشناخته آنقدرها هم که فکر میکنید به پول احتیاج ندارد. در واقع اگر تصمیمتان را گرفته اید و قصد دارید دنیا را بگردید نباید به خاطر نداشتن پول زیاد از آن منصرف شوید. با کمی تیزهوشی میتوانید یک زندگی واقعی را از اتاق و محل کارتان در شهری که زندگی میکنید، به روی دوش انداخته و به دور دنیا ببرید!

جردن بیت در این خصوص حرف جالبی میزند که به نظر به کام شما هم شیرین بیاید:

راهی برای سفر به دنیا پیدا کنید. این اساسی ترین حرفی ست که میتوانم به کسانی بزنم که میخواهند افق دید و زندگیشان را گسترش دهند. بارها از این نوشته ام که چرا سفر بهترین تصمیم ممکن در زندگی ست و چرا نباید فرصت آن را از دست داد. اما گویا همچنان این چیزی نیست که خیلی ها جرات انتخاب آن را داشته باشند و وقتی به زندگی در پهنه جهان فکر میکنند شاید آن را تنها رویایی دست نیافتنی ببینند. مردم محلی اغلب وقتی یک جهانگرد را میبینند میگویند: “چقدر خوب بود که من هم پول داشتم و اینکار را میکردم!” و یا “من هم روزی این کار رو خواهم کرد!”. شما آن کسی نباشید که تا آخر عمر این جمله ها را با حسرت تکرار میکند.

 

اغلب مردم فکر میکنند سفر به دور دنیا پول زیادی را میطلبد و یا علاوه بر این ترس های بسیاری دارد که آنها از پس آن برنخواهند آمد. بسیار خب، ما اینجاییم تا به شما بگوییم سفر به دور دنیا نیاز به دزدی از بانک ندارد! در واقع اگر میخواهید یک زندگی لاکچری را در کشوری دیگرتجربه کنید باید پول زیادی خرج کنید، اما اگر قرار است دنیا را در میان مردم آن و با زندگی در فرهنگ و آداب رسوم آنها بگذرانید شک نکنید که این کار ممکنی ست. در ادامه قصد داریم روش هایی برای پول درآوردن و کار کردن در سفر را با شما درمیان بگذاریم تا بلکه تصمیم شما برای سفر به ناشناخته ها را قوت ببخشیم!

 

به پروازهای ارزان فکر کنید، به کوچ سرفینگ، به گزینه های اقامت ارزان و شانس هایی که برای پیدا کردن کار وجود دارد. پس دلگرم باشید و ادامه مطلب را با ما همراهی کنید.

 

1. زبان درس بدهید

شما یک انگلیسی زبان نیستید، درست است اما اگر در این رشته تحصیل کرده اید و مدرکی برای تدریس زبان دارید باید بگوییم که فرصت های زیادی در هرجای دنیا برای تدریس زبان انگلیسی وجود دارد. در بعضی از این موقعیت های کاری، علاوه بر دستمزد مناسب این امکان هست که یک اقامتگاه رایگان هم نصیب شما بشود! این اولین گزینه برای کار کردن در سفر است و اگر واجد شرایط آن نیستید خبر خوش این است که روش های زیادی برای این کار هست و لازم نیست نا امید شوید.

 

2. تا بحال اسم WWOOF را شنیده اید!؟

شاید با خواندن این پاراگراف، این ایده به بخشی از سفر بعدی شما به دور دنیا تبدیل شود! با امکانی که سازمان جهانی کشاورزی ارگانیک فراهم کرده شما میتوانید با سفر به دور دنیا و کار کردن در مزراع ارگانیک در طول سفر خود نگران هزینه های غذا و اقامت نباشید! با کار کردن در سفر به این شکل شما با 4 الی 6 ساعت کار در روز میتوانید باقی ساعات را به سفر و ماجراجویی خود ادامه دهید و مزیت های استفاده از یک اقامت خانگی را هم داشته باشید. در واقع از شر هزینه های اصلی خلاص میشوید و فقط کافی ست هزینه های جابه جایی را بپردازید. افراد بسیاری هستند که یک ماه در ژاپن و یا شش ماه در آمریکای جنوبی را به این شکل میگذرانند.

 

3. سپاه صلح

البته این گزینه برای کسانی ست که تبعه آمریکا باشند. اما بد نیست شما هم درباره این موضوع کمی بدانید. افرادی که جزو این جمعیت هستند اقامت و ماموریتی دوساله را در کشورهای در حال توسعه میگذرانند. این ماموریت ها شامل آموزش، توسعه جامعه و جوانان، سلامت، کسب و کار، کشاورزی، محیط زیست، مقابله با ایدز و بسیاری دیگر از فعالیت هاست که کمک میکند شما در عین حال که سفر میکنید بتوانید درآمد و حس مفید بودن را نیز تجربه کنید. با انتخاب این سبک از سفر اقامت، کمک هزینه های دانشجویی، قابلیت تمدید مجدد اقامت، بیمه پزشکی و سلامت رایگان و مزیت های دیگری شامل حال فرد خواهد شد. بدون شک این نوع سفر به نقطه عطفی در زندگی هر کسی تبدیل خواهد شد. شما تبعه آمریکا نیستید، همچنان امیدوار بمانید! چون این تنهای یکی از گزینه های کار کردن در سفر است!

 

4. کار در کشتی های کروز

شاید باور نکنید اما کسانی هستند که با کار در این کشتی های غول پیکر علاوه بر سفر به دور دنیا، همزمان درآمدزایی و لذت را باهم تجربه میکنند. هرچند این سبک از کار پیگیری های زیادی میطلبد اما به لذت و ماجراجویی آن می ارزد! بسیاری از این کشتی ها در تمام طول سال در حال مسافرت دور دنیا هستند و ظاهرا این همان چیزی ست که خیلی از ماجراجویان سفر به دنبال آن هستند!

 

5. خانه داری و یا نگهداری از کودکان

این هم از آن گزینه های ست که اگر روزی به اسپانیا، ایتالیا و در کل اروپا سر بزنید افرادی را خواهید دید که با انتخاب این شیوه، علاوه بر سفر مساله درآمد را هم به نوعی حل کرده اند! نگهداری از کودکان و خانه داری به شما این امکان را میدهد که بعد از ظهر و آخر هفته ها را با خیال آسوده به گشت و گذار در شهر بگذرانید و اگر خوش شانس باشید سرپناه رایگانی هم بدست آورید!

6. فعالیت های داوطلبانه در دنیا یا VSO

یکی دیگر از گزینه های کار کردن در سفر ارتباط با VSO است. این سازمان در ابتدا افراد را جذب و بعد از مدتی عاشق میکند! هدف آنها جهانی بدون فقر است و تمام فعالیت های آنها اکثرا در همین راستاست. فعالیت های اصلی VSO شامل حفظ منابع طبیعی و حقوق حیوانات، ارتباط و جذب سرمایه، توسعه جوامع، مهندسی و فنی، سلامت، کسب و کار، آموزش و در کل فعالیت هایی ست که کمک میکند جهان جای بهتری برای زیستن باشد. VOS در خصوص داوطلبان هزینه های سفر، بیمه و مخارج روزانه را تقبل میکند.

همچنین برای جوانانی که هنوز تجربه کافی برای داوطلب شدن ندارند، یک دوره داوطلبان جوان وجود دارد که در آن امکان گسترش مهارت و تجربه های بسیاری هست. از یاد نبرید که علاوه بر سپاه صلح و VOS سازمان های بسیار دیگری در جهان وجود دارند که در قبال انجام کارهای داوطلبانه هزینه های سفر شما را متقبل میشوند.

 

7. کار در پاتوغ توریست ها و جاهای پر رفت و آمد

یکی از گزینه های مطلوب برای کار کردن در سفر، محل هاییست که پر از توریست و افراد محلی ست. این به اصطلاح پاتوغ ها را در سرتاسر دنیا میتوان یافت. بسیاری از کسانی که به یک کشور خارجی میروند بدون هیچ تعللی خود را به این مکان ها میرسانند، در نتیجه فروشگاه ها و رستوران های آنجا اغلب شلوغ است. پس میتوانید به عنوان یک پیش خدمت و یا یک فروشنده یا انبار دار، نصف روز را در آنجا درآمد کسب کنید و باقی روز را به گشت و گذار در شهر بپردازید. کار کردن در سفر پر از ایده های متنوع و شدنی ست، کافی ست خلاقیت داشته باشید و از تجربه آن نترسید!

 

8. وبلاگ نویسی کنید و دورکار باشید!

در سرتاسر جهان افراد بسیاری هستند که با سفر و در عین حال نوشتن زندگی هیجان انگیزی را میگذرانند! آنها معمولا به عنوان نویسنده در یک وب سایت و یا سفرنامه نویس حرفه ای کار میکنند و حقیقت این است که پول خوبی هم به جیب میزنند! اگر انگیزه و مهارت های کافی برای این کار را دارید معطل نکیند و شروع کنید به گشت زدن در اینترنت تا ببینید هزاران وبلاگ با موضوعات متنوع در خصوص سفر وجود دارند. قطعا برای این کار مهارت هایی لازم است. شاید بهتر باشد بیشتر از هروقت دیگری دست از تتبلی بردارید و به توسعه این مهارت ها بپردازید!

 

چه راهی را برای کار کردن در سفر انتخاب میکنید!؟

اگر روزی چشم هایتان را بازکنید و ببینید همزمان در میان کار و سفر هستید، بعید است بتوانید به زندگی گذشته خود بازگردید! و بد نیست اگر همین حالا با این حقیقت روبرو شوید که: بهتر است این کار را هرچند دست پا شکسته شروع کنید تا اینکه بی خیال آن شوید. اگر دیدن جهان آن چیزی ست که فکر میکنید باید انجام دهید تنها یک چیز مانع آن است و آن چیزی نیست جز مقاومت درونی!

ما تقریبا در برابر هر تغییر درونی مقاومت میکنیم! بی نهایت وقت تلف میکنیم در حالی بسیاری از مهارت ها نیاز به صرف وقت هستند. ترس، دلهره و حواس پرتی مانع بسیاری از کارهای اساسی ست که باید در زندگی انجام دهیم. میترسیم نقطه امن زندگی و موقعیت های با ثبات را کنار بزنیم و پا به دنیایی بگذاریم که آروزی ما دیدن و لمس کردن آن است. اما واقعیت این است که ما چه این کار را بکنیم و چه نکنیم، دنیا در حال تغییر است و چه بهتر که ما برای این تغییر آماده باشیم!

آیا شما هم پیشنهاد و یا تجربه هایی برای کار کردن در سفر دارید؟ پس چه خوب که آنها را با ما و با دیگر مخاطبان تراولچی در میان بگذارید!

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917