sibche-blue-logo

پرهیز از لمس چه چیزهایی در هتل ضروری است

طبق مطالعات انجام شده روی بهداشت هتل، یک اتاق هتل، از خانه معمولی، مدرسه و یا حتی یک هواپیما کثیف تر است. پرسنل نظافت و تمیز کاری، اغلب مواردی را برای تمیز کردن نادیده می‌گیرند که بیشتر در معرض آلودگی هستند. پرهیز از لمس این اشیا را در هتل ها توصیه می‌کنیم.

پرهیز از لمس چه چیزهایی در هتل ضروری است

مطالعات آزمایشگاهی انجام شده توسط محققین، نشان داد سطوحی که بیشترین باکتری را دارند، کنترل از راه دور لوازم الکترونیکی و همچنین شیرآلات سرویس های بهداشتی است. تحقیقی دیگر نشان داد که لیوان های نوشیدنی موجود در هتل، بسیار کثیف هستند و به عنوان خطری جدی سلامتی شما را تهدید می‌کنند.

اجازه ندهید که ظاهر یک اتاق تمیز شما را به اشتباه بیاندازد. حتی اتاق گران ترین و جذاب ترین هتل ها هم دارای میکروب های پنهان هستند.

برخی از مواردی که اغلب دست با آن ها تماس پیدا می‌کند مانند تلفن، کلید برق و رو بالشی سرشار از باکتری های مضر و آلوده هستند. به خاطر داشته باشید که بهتر است قبل از اینکه وارد اتاق شوید، به دقت اتاق خود را بررسی کنید تا تمیز باشد. همچنین ضد عفونی کننده همراه خود داشته باشید تا بتوانید این سطوحی را که از نظافت آن ها غفلت می‌شود، ضد عفونی کنید. تا زمانی که از ضدعفونی فضا مطمئن نشده اید، پرهیز از دست زدن را اولویت خود قرار دهید.

1- کنترل لوازم الکترونیکی

ممکن است باور کردنی نباشد اما یکی از کثیف ترین اقلام در اتاق هتل شما، کنترل از راه دور لوازم الکترونیکی است. پرسنل نظافت، برای نظافت اتاق ها فرآیند سریعی را طی می‌کنند. پس همیشه زمان برای نظافت و ضدعفونی لوازم الکترونیکی کوچکتر ندارند. واقعیت تلخی است اما بهتر است بدانید که کنترل های از راه دور، ممکن است همان مقدار باکتری را داشته باشند که صندلی توالت دارد.پرهیز از لمس کنترل تلویزیون و یا کولر را توصیه می‌کنیم.

2- تلفن

با توجه به تحقیقاتی که در پنج هتل برتر صورت گرفت، تلفن های موجود در اتاق مملؤ از باکتری هستند. دست افراد زیادی با آن ها در تماس است، بنابراین میکروب ها توسط دستان به آسانی گسترش پیدا می‌کنند و این یکی از موارد آلوده در اتاق است که اغلب توسط خدمتکار نادیده گرفته می‌شود. اگر می‌خواهید از سرما خوردگی و آنفولانزا در امان باشید، پرهیز از لمس تلفن قبل از ضدعفونی کردن آن را توصیه می‌کنیم.

3- شیرآلات سرویس بهداشتی

شیرآلات حمام و توالت، بیشتر و بیشتر سلامتی شما را به خطر می‌اندازند. تحقیقی به نام “بهداشت هتل”، نشان داد که روی شیرآلات سرویس بهداشتی در چند هتل سه ستاره، انواع باکتری ها و میکروب ها یافت شده است.پرهیز از لمس شیرهای سرویس های بهداشتی را اولویت خود قرار دهید.

4- روبالشی و رو تختی

همیشه قبل از خوابیدن روی تخت خواب، رو تختی و رو بالشی را بررسی کنید. اگر واقعا در مورد تمیز بودن هتل خود نگران هستید، بهتر است بالش و رو تختی شخصی خود را به همراه داشته باشید. حشره و باکتری های تخت همیشه در درزهای تشک و فنر تخت، پنهان می‌شوند. پس اگر تخت خواب اتاق، ظاهری تمیز و راحت داشت، اشتباه نکنید و مراقب سلامت خود باشید.

5- ظرف یخ

یکی دیگر از اقلامی که کارکنان هتل از تمیز کردن آن ها غافل می‌شوند ظرف های یخ هستند، که به سرعت آلوده و پر از میکروب می‌شوند. اگر واقعا نیاز به یخ دارید، با مسئول هتل تماس بگیرید و بخواهید تعدادی کیسه پلاستیکی برای نگه داشتن یخ برایتان بیاورند. به این ترتیب می‌توانید از خوردن باکتری های مضر در امان باشید.

منبع : foxnews.com

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917