sibche-blue-logo

غارهای نمکی

بعد از کلی خرید، نوبت به طبیعت‌گردی می‌رسه. از شهر که بیرون بزنید، به موازات ساحل جنوبی، در حدود 90 کیلومتری شهر قشم، کوه گنبدی‌شکل «نمکدان» قرار داره. از دور که به این کوه نگاه کنید، رگه‌های سفیدی روی آن می‌بینید که نمک هستند.

داخل این کوه، پر از غارهای زیباست.دقت کنید که برای دیدن آن‌ها از کنار ساحل باید حدود 2 کیلومتر پیاده‌روی کنید که ما میگیم ارزششو داره.  یکی از غارهای درون این کوه حدود 6 کیلومترش شناسایی شده که میگن طولانی‌ترین غار نمکی دنیاست.

 در دل این غارها، استالاگتیت‌های بلورین نمک، وجود داره که برای دیدن این منظره‌های زیبا چراغ قوه پرنور لازم دارین. سقف غارها هم پوشیده از قندیل‌های مرمری زیباست. جریان آب نمک در کف غار نیز، از منظره‌های دیدنی غارهای نمکی جزیره قشم هست. در کل این غارها جای بسیار خوبی برای ماجراجویی و عکاسی هستن.

 اگر توانستید، کمی نمک برای خودتان بردارید. محلی‌ها معتقدند نمک‌های کوه نمکدان از بهترین نوع نمک برای تغذیه است. در ترکیب این نمک، عناصر دیگری مثل منیزیم هم، وجود دارد. به همین دلیل به عنوان نمک طبی و بخصوص برای ورزشکاران حرفه‌ای، به صورت کپسول استفاده میشه. به عقیده پزشک‌ها، ماندن و تنفس کردن داخل غار نمکدان قشم، می‌تواند به بهبود بیماران مبتلا به آسم و ناراحتی‌های تنفسی کمک کنه.

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917