sibche-blue-logo

صفر تا صد سفر داخلی با هواپیما از فرودگاه مهرآباد تهران

همانطور که می دانید مدتی است که برای خرید بیلیت سفرهای هوایی تسهیلاتی در نظر گرفته شده که به موجب آن، مسافرین هواپیما به جای مراجعه به آژانس های هوایی می توانند از طریق سایت های مختلف و البته معتبر، اقدام به خرید بیلیت هواپیما کنند و به این شکل در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنند. حال در اینجا به مراحل سفر از طریق هواپیما در فرودگاه مهرآباد می پردازیم:
1. مرحله ی اول پس از ورود به فرودگاه ارائه ی بیلیت و تحویل دادن بار است. در زمان تحویل بار مسئول قسمت گرفتن یار همان کسی است که کارت پرواز را در قبال بار به شما تحویل می دهد. ذر این مرحله بار شما وزن می شود و طبق قانون شرکت پروازی شما باید این وزن مناسب باشد در غیر اینصورت مسافر باید به ازازی هر کیلو اضافه بار جریمه پرداخت کند.
2. پس از تحویل بار حال باید مرحله ی بازرسی امنیتی انجام بگیرد. در این قسمت شما از از دستگاه ایکس ری عبور می کنید و از نظر امنتیتی کنترل می شوید.
3. در این مرحله دیگر زمانی است که به سالن انتظار یا استراحت می روید تا زمان سوار شدن به هواپیما از راه برسد. برای نزدیک بودن به هواپیما و همسفران خود بهتر است ابتدا کارت پرواز خود را نگاه کرده و سپس بعد از دیدن شماره ی گیت پرواز خود، جای انتظار و استراحت خود را انتخاب کنید تا به موقع برای ورود به هواپیما اقدام کنید.
4. حال در مرحله ی سوار شدن به هواپیما مهماندران هواپیما با توجه به کارت پرواز شما و جای صندلی شما را راهنمایی می کنند.

معرفی فرودگاه مهرآباد تهران

با توجه به پرجمعیت بودن و همچنین پایتخت بودن شهر بزرگ تهران ، فرودگاه مهرآباد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این فرودگاه با پذیرش بیش از ده میلیون مسافر و تعدد پروازهایی که دارد مهمترین فرودگاه پروازهای داخلی ایران محسوب می شود. در گذشته و قبل از افتتاح فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در سال 1386این فرودگاه بین المللی بود و تمامی پروازهای خارجی و داخلی از این فرودگاه انجام می شد. این فرودگاه در سال 1317 هجری شمسی بنا نهاده شده است و در سال 1328 شمسی اولین پرواز در این فرودگاه انجام شد. در محیط این فرودگاه شرکت های بزرگ هواپیمایی مانند: ایران ایر، ماهان، آسمان، کاسپین، ایران نفت، فراز قشم و ده ها شرکت دیگر حضور دارند. علاوه بر شرکت های هواپیمایی شرکت های دیگر تجاری و اداری نیز حضور دارند و همچنین این فرودگاه دارای کافه رستوران و یک رستوران سنتی است که برای رفاه حال مسافرین و همراهان تدارک دیده شده است. این فرودگاه از انواع فرودگاهی مسافرتی/نظامی به حساب می آید. اگر از مختصات این فرودگاه بگوییم لازم به ذکر است که برج مراقبت مهرآباد دارای 150 متر مربع فضای مراقبتی است و همچنین دارای 1200 متر مربع فضا در 4 طبقه است. به طور کلی این فرودگاه در ده طبقه ساختع شده است که ارتفاع این ساختمان به 40 متر می رسد. لازم به ذکر است که در سال 1394 دو ایستگاه متروی فرودگاه مهرآباد نیز افتتاح شد و اکنون مشغول فعالیت است.

ترمینال ها:


فرودگاه مهرآباد دارای چهار ترمینال می باشد اگر مبدا شما تهران و مقصد شما شهر دیگری باشد باید از یکی از ترمینال های 1، 2 و یا 4 سوار هواپیما شوید و اگر مبدا شما شهر دیگری بوده باشد و مقصد شما تهران است از یکی از ترمینال های 1،2 و یا 6 وارد خواهید شد. اکنون به خاطر شفافیت بیشتر بهتر است به لست زیر نگاه کنید تا ببینید برای هر پرواز باید وارد کدام ترمینال شوید.
ترمینال یک: کیش ایر و زاگرس
ترمینال دو: ایران ایر، ایر تور، معراج، قشم ایر، نفت و آتا
ترمینال چهار: کاسپین، ماهان، آسمان، تابان، اترک و سپاهان
تسهیلات: یکی از مهمترین عناصری که هر فرودگاه استاندارد باید داشته باشد ، پارکینگ است که فرودگاه مهرآباد نیز دارای دو پارکینگ طبقاتی است. یکی از پارکینگ ها با پذیرش 3000 خودرو و دیگری با پذیرش 1400 خودرو آماده ی پذیرش می باشد. دیگر امکاناتی که فرودگاه مهرآباد دارد، وجود بانک های معتبر کشور در محوطه ی فرودگاه است.

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917