sibche-blue-logo

سفر ماه عسل ، چند نکته و توصیه ساده!

سفر-ماه-عسل

 

شاید در آینده که به آلبوم عکس هایتان نگاه کنید و یا با همسرتان به یاد گذشته بیفتید، سفر ماه عسل نقطه شروع خاطره انگیزی در زندگی تان باشد. در واقع این شما هستید که میتوانید با برنامه ریزی و تعامل دونفره، شروع یک زندگی مشترک را با خاطر آسوده تری تجربه کنید. از قرار معلوم تلاقی روزهای اول ازدواج با یک سفر، اتفاق پر چالشی خواهد بود. سفر به خودی خود پر است از اتفاقات پیش بینی نشده و زمانی که این اتفاقات در نقطه ابتدای زندگی مشترک شما باشند، ممکن است تاثیر خوب یا بد آن تا مدت ها با شما باشد. همه دوست دارند در زندگی شروع خوبی داشته باشند. سفر ماه عسل فرصتی ست که با برنامه ریزی و همفکری دونفر میتواند این شروع خوب را پرشتاب تر و دلپذیرتر رقم بزند. اما واقعیت این است که این سکه روی دیگری هم دارد و آن اتفاقات نه چندان ناخوش آیندی ست که تلخی آن میتواند تاثیر بدی بر شروع ازدواج بگذارد.

در ادامه قصد داریم با عنوان کردن یک سری نکات ساده، به شما کمک کنیم تا تجربه شیرینی از سفر ماه عسل را رقم بزنید!

 

چه نوع ماه عسلی را مد نظر دارید؟

سفر-ماه-عسل

 

اینکه شما چه نوع سفری را در نظر دارید، میتواند در خصوص تمام تصمیم گیری های دیگر شما تاثیر گذار باشد. ماجراجویی را میپسندید یا آرامش و سکوت را؟ از گشت و گذار در ایران لذت میبرید و یا از سرک کشیدن به کشورهای زیبای دور دست؟ کلید حل تمام این سوالات بحث کردن است. بهتر است قبل از اینکه هر تصمیمی در خصوص ادامه برنامه ریزی بگیرید درباره این مساله به یک اتفاق نظر حدودی برسید.

 

بودجه تقریبا مشخصی در نظر بگیرید

این نکته بسیار مهمی ست که در میان سفر ماه عسل ، هزینه های گزاف ناگهان شما را غافلگیر نکند و یا در خصوص زمان سفر، طوری برنامه ریزی نکنید که در اوج مسافرت های سال مجبور باشید هزینه های بیشتری را بابت رزرو بلیط هواپیما و یا هتل بپردازید. با مشخص شدن میزان هزینه پرواز و هتل، شما تا حد زیادی در خصوص هزینه های کل سفر مطلع هستید. اما در نظر بگیرید که مدیریت هزینه های دیگر به مراتب سخت تر از هزینه های ثابت است. بنابراین گزینه بعدی که بایستی مورد بحث قرار بگیرد فعالیت هایی است که شما در طول سفر ماه عسل به آن خواهید پرداخت.

 

در خصوص فعالیت هایی که در طول سفر درنظر دارید بحث کنید.

سفر-ماه-عسل

 

در خصوص اینکه چه نوع فعالیت هایی در طول سفر انجام دهید و یا اینکه چقدر از زمان خود را صرف این فعالیت ها بحث کنید. برای مثال آیا هردو شما به موزه رفتن علاقه دارید و یا برفرض چه مقدار از هزینه و زمان سفر را قرار است خرج خرید کردن بکنید. یکی دیگر از مسائلی که در این خصوص اهمیت دارد توجه به علایق و عادت های شخصی هر کدام از شما و در واقع هماهنگ کردن آنها باهم است. ممکن است یکی از شما ساعت ها در کنار ساحل دراز بکشد و لذت ببرد درحالی که دیگری بعد از مدت کمی حسابی خسته و کسل شود.

هرچه شناخت بیشتری نسبت به هم داشته باشید، میتوانید در خصوص فعالیت های سفر و زمان و هزینه آنها تصمیم درست تری بگیرید.

 

آب و هوا را چک کنید

اگر میگوییم آب و هوا را چک کنید به این معنی نیست که قرار است در صورت بارانی بودن سفر شما به وقت دیگری موکول شود. ممکن است هردو شما از آب و هوای بارانی لذت ببرید و برعکس طاقت ساحل گرم و یا کوهستان سرد را نداشته باشید. شما با شناختی که از خود دارید و با دانستن آب و هوای جایی که برای سفر ماه عسل انتخاب کرده اید، میتوانید بهترین تصمیم را در خصوص زمان رفت و برگشت بگیرید.

شاید این حرف عجیبی باشد اما به تجربه ثابت شده که شرایط آب و هوایی تاثیر مستقیمی بر خلق و خوی افراد میگذارد. پس توجه داشته باشید و ساده از کنار این مسئله نگذرید.

 

زمان سفر را هرچه زودتر بدانید بهتر است

دانستن زمان سفر از یکی دو ماه قبل به نظر منطقی می آید. هرچقدر شما زمان بیشتری داشته باشید، میتوانید در خصوص بودجه و جزئیات سفر برنامه ریزی بهتری داشته باشید. علاوه بر اینها دانستن زمان سفر کمک میکند تا شما با رزرو بلیط هوایپما از مثلا یک ماه قبل، متحمل هزینه های بسیار کمتری شوید.

نکته دیگر در خصوص زمان سفر این است که تا جای ممکن از خرید بلیط رفت و برگشت در روزهای تعطیل و آخر هفته ها دوری کنید. با رعایت این نکته کوچک هم احتمالا بتوانید هزینه ها پرواز را تا حد خوبی کاهش دهید و در عوض آن را صرف لذت خرید و یا گشت و گذار در شهر کنید.

 

چه پاتوق هایی را بیشتر میپسندید؟

سفر-ماه-عسل

 

ممکن است شما تصمیم بگیرید در حین سفر ماه عسل به سینما و یا کنسرت هم بروید و یا شاید از اینکه غروب ها را در جاهای شلوغ شهر بگذرانید لذت ببرید.

هرجا که شما به آن سفر میکنید مکان هایی هست که به اصطلاح پاتوق توریست هاست. پس چه بهتر که قبل از سفر، شهری را انتخاب کنید که از نوع و تِمِ شلوغی های آن لذت ببرید. بعد از آن سعی کنید محل این به اصطلاح پاتوق ها را روی نقشه علامت بزنید و برنامه ریزی کنید که در طول سفر ماه عسل تان به کدام یک از آنها سر بزنید.

برای مثال شهرهای مختلف جاهای شلوغ و دیدنی متفاوتی دارند. ممکن است یک میدان و یا خیابان، پر از غذاهای محلی پیدا کنید و یا مثلا در محل مشخصی از شهر بتوانید از دیدن نمایش زنده خیابانی لذت ببرید. چیزی که اهمیت دارد این است که سلیقه خود را بشناسید و متناسب با آن از ظرفیت های شهر لذت ببرید.

 

آیا به ویزا نیازی هست؟ و آیا هردو پاسپورت دارید؟

احتمال دارد شما قبلا شناخت چندان زیادی از هم نداشته باشید و یا حداقل این را ندانید که شریک زندگی تان پاسپورت دارد یا خیر! پس پیش از اینکه از این اتفاق ناراحت کننده غافلگیر شوید، مطمئن شوید هر دو پاسپورت دارید و مهلت آن نیاز به تمدید ندارد.

مساله بعدی ویزای کشوری ست که قصد سفر به آن را دارید. چه بهتر که برای سفر ماه عسل سراغ کشورهایی نروید که دریافت ویزا از آنها دردسرهای زیادی دارد. به هرحال شما باید تمام تلاشتان را بکنید تا ریسک تغییر زمان و برنامه سفر ماه عسل شما به حداقل برسد. پس سعی کنید اطلاعات دست اول درخصوص ویزا و باقی مسائل را ترجیحا از خود سفارت خانه ها جویا شوید.

 

شما نیاز به بیمه سفر دارید، پس از آن غفلت نکنید!

فکر نکنید چون سفر ماه عسل شماست قرار است هیچ اتفاق بدی درآن نیفتد! ممکن است یکی از شما ناخوش احوال شوید و یا مجبور شوید زودتر از موعد بازگردید. گم شدن چمدان در فرودگاه، مفقود شدن پاسپورت، نیاز به فوریت پزشکی و چیزهای دیگر اتفاقاتی ست که ممکن است در هر سفری پیش بیاید.

بهتر است قبل از سفر با جستجو در اینترنت و بررسی چند بیمه نامه سفر، هرکدام را که کارآمد تر و مفیدتر دانستید برای سفر انتخاب کنید.

 

چیزی برای غافلگیری پیدا کنید

سفر-ماه-عسل

 

هرکدام از شما که این مطلب را بخواند احتمالا خوش شانس تر خواهد بود. برای اینکه فرصت غافلگیر کردن دیگری را در سفر بیشتر خواهد داشت. غافلگیری یا سورپرایز کردن باعث میشود جذابیت سفر بیشتر از قبل شود. در سفر هم مانند خود زندگی لحظه هایی خلق میشود که به راحتی فراموش نمیشوند. سعی کنید به ایده تازه ای فکر کنید. مثلا میتوانید او را در موقعیت جالبی قرار دهید. مثلا همسر شما عاشق موسیقی ست و اتفاقا در شهری که به آن سفر میکنید کنسرت و یا فستیوال جالبی در حال برگذاری ست. میتوانید بخشی از برنامه سفر را برای رفتن به آنجا شناور بگذارید و در زمان مناسب با او در میان بگذارید.

 

همه این نکات به علاوه تجربیاتی که احتمالا دیگران در اختیار شما قرار میدهند کمک میکند تا شما سفر ماه عسل دلچسبی را تجربه کنید. اگر شما هم نکاتی در خصوص این سفر در ذهن دارید و یا روزگاری آن را گذرانده اید و حالا تجربه های شیرین آن در خاطرتان هست، خوشحال میشویم آن را با ما و دیگر مخاطبان تراولچی در میان بگذارید!

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917