sibche-blue-logo

۸ دلیل برای اینکه هرچه زودتر سفر در جوانی را تجربه کنید

اگر در سن حدودا ۲۰ تا ۳۰ سالگی هستید و به تازگی فارغ التحصیل شده­ اید و برای ورود به دنیای کار، احساس می­ کنید تجربه کافی ندارید و یا اینکه هنوز هدفی برای زندگی خود انتخاب نکرده ­اید، سفر در جوانی به دلایلی که در ادامه می­ خوانید، در اولویت کارهای خود قرار دهید. (همه چیز در زندگی شما تغییر خواهد کرد.)

سفر در جوانی

هنوز وابسته نیستید

اگر هنوز تشکیل خانواده نداده­اید و یا وارد شغل بلندمدتی نشده­اید، از این فرصت مستقل شدن استفاده کنید. بازه کوچکی از زمان وجود دارد که شما فردی جوان با حداقل مسئولیت­ها و تعهدات هستید، و آنقدر بالغ که بتوانید دنیای اطراف را تشخیص دهید، پس اکنون زمان آن فرا رسیده است که از این فرصت استفاده کنید و سفر در جوانی را تجربه کنید.

استقلال مالی و بدون هیچ بدهی بانکی

اینکه شما در رابطه با بازپرداخت وام بانکی و یا مخارج مربوط به کودک و خانواده، نگرانی ندارید، شانس بزرگی است. اگرچه شما پول زیادی ندارید اما به همان اندازه هزینه زیادی هم ندارید. با صرفه جویی ۱۰ تا ۱۵ درصد در مخارج و پس ­انداز آن در یک حساب بانکی، می­توانید هزینه سفر خود را تأمین کنید و برنامه ریزی داشته باشید تا سفر در جوانی را تجربه کنید.

پول همه چیز نیست

بدون شک با سفر در جوانی، متوجه بی ارزش و کم اهمیت بودن پول و مادیات خواهید شد. به دنبال ماشین بهتر و اپارتمان بزرگتر نباشید. سفر به کشورهای مختلف و تجربه سنت­ های گوناگون و طبیعت زیبا، بی ارزش بودن مادیات را به شما اثبات خواهد کرد.

با سفر در جوانی فرهنگ و تمدن جدید را تجربه می­ کنید

با سفر در کشورهای مختلف، مکان­های شگفت انگیزی را می­بینید که فراتر از حد تصور شماست. شما قوانین اجتماعی مختلف و راه­های برقراری ارتباط را یاد می­ گیرید و شاید مهمتر از همه به بینش و بصیرت برای زندگی واقعی خواهید رسید. تجربه­ های سفر در جوانی ، زندگی مردمی را که درک کاملا متفاوتی از جهان دارند، آموزش می دهد و این بسیار ارزشمند است.

با دوستان جدید ارتباط همیشگی داشته باشید

سفر در جوانی این مزیت را دارد که با افراد محلی، مسافران دیگر و هر شخصی که در طول سفر با او آشنا می­ شوید و می توانید براحتی روابط دوستانه برقرار کنید. با این کار نه­ تنها دوستان جدیدی خواهید داشت، بلکه ممکن است برقراری این ارتباطات در آینده به شما کمک کند. از طریق فضای مجازی و یا  گرفتن شماره تماس با این افراد ارتباط خود را حفظ کنید. ممکن است در سفر بعدی میزبان شما باشند و یا حتی در آینده ارتباط تجاری و کاری برقرار کنند.

سفر در جوانیسفری با هزینه کمتر خواهید داشت

در سن ۲۰ سالگی دیگر نیازی به اقامت در هتل و صرف وعده ­های غذایی در آنجا نیست، بلکه می ­توانید با خرید از بازارهای محلی هزینه را کاهش دهید. ممکن است بعدا در زندگی به چیزهای خوب و کمی گران­تر عادت کنید، اما درحال حاضر فقط از تجربه چیزهای مختلف لذت ببرید. با یک کوله پشتی سوار قطارهای بین ­المللی شوید. قطعا از هر لحظه آن لذت می­برید و با هزینه کمتری مکان­های زیادی را خواهید دید.

برای رفتن به هرجایی در آینده زمان نخواهید داشت

بسیاری از مردان و زنان منتظر می­ مانند تا بعد از بازنشستگی به سفر و تفریح بروند. اما حقیقت این است که شما در بازه محدودی از زمان نمی ­توانید تمام جاهایی که رویای دیدنش را در سر داشتید، ببینید. شما هرگز نمی­توانید برای شرایط غیر منتظره ای که در آینده رخ می­دهد، برنامه ­ریزی کنید، پس ریسک نکنید. از زمانی که هم اکنون دارید، برای سفر در جوانی به هرجایی که می­توانید، استفاده کنید حتی اگر رفتن به مناطق اطراف شما در تعطیلات آخر هفته باشد.

درباره شخصیت خودتان بیشتر یاد می­گیرید

با سفر و رفتن به خارج از محدوده راحتی، نه تنها راجع به مکان­ها و مردم اطراف، بلکه در مورد خودتان بیشتر یاد می­گیرید. ممکن است شما ترسی داشته باشید که هرگز نمی­دانستید و بر آن غلبه کنید، متوجه شوید که چه چیزی شما را تهدید و یا آرام می کند.

شما منافع جدید و یا موارد قدیمی را کشف خواهید کرد.ممکن است شهرهای کوچک روستایی ثروتمند را به شهرهای بزرگ و ناشناس ترجیح دهید. درک خواهید کرد که چه چیزی ارزشمند است و چه چیزی بی ارزش. پس، در جوانی به دنبال این یادگیری ها باشید.

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917