sibche-blue-logo

تکنولوژی هایی که ممکن است شیوه سفر کردن شما را تغییر بدهند.

 

تکنولوژی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی انسانها تبدیل شده است، این عبارت را همگان قبول دارند. دستگاه های بی روحی که با زندگی ماشینی خود سعی دارند که به زندگی ما انسانها رنگ و لعاب ببخشند. باید قبول کرد که تا حد بسیار زیادی هم در اینکار موفق بوده اند. شاید تا چند سال پیش سفر کردن تنها یک برنامه ریزی مشخص داشت، وسایل را در چمدان بگذاریم، بلیط تهیه کنیم و یا خودروی سواری خود را روشن کنیم و به مقصد از پیش تعیین شده با برنامه ریزی های از قبل مشخص حرکت کنیم. خوشبختانه باید گفت تکنولوژی، این دست‌ آورد مهربان بشر، پای خود را از از خانه و محل کار ما فراتر گذاشته و سعی کرده است که در سفر کردن ما هم نقشی داشته باشد و این کار را دستخوش تغییرات دوست داشتنی بکند.

شاید یکی از اساسی ترین تکنولوژی هایی که در سفر کردن ما تاثیر گذاشته باشد، همین تکنولوژی است که هم اکنون دارید از آن استفاده میکنید، اینترنت! شما با استفاده از اینترنت میتوانید روی مبل منزل خود بنشینید و به رزرو هتل و بلیط های ارزان قیمت بپردازید، درباره مقصد خود مطالعه کنید و با استفاده از نقشه های گوگل مپ، مسیرهای خود را مشخص کنید. ما سعی کرده‌ایم که در زیر جدیدترین تکنولوژی هایی را که میتوانید از آنها در سفر خود استفاده کنید و آنرا بهبود ببخشید را معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

1. شاید کمتر کسی فکرش را میکرد روزی گوشی های هوشمند تا این حد پیشرفت کنند که با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص خود، تا به این اندازه در زندگی ما تاثیرگذار باشند. برای نمونه، شما دیگر نیاز نیست که وقت خود را هدر بدهید و تا دفاتر آژانس هوایی برای رزرو بلیط بروید، کافیست که گوشی اندروید و یا ios خود را از جیبتان در بیاورید و با استفاده از اپلیکیشن مخصوص، اقدام به خرید بلیط کنید. یکی دیگر از اپلیکیشن های مخصوص که کمتر در ایران شناخته شده است، اپلیکیشن spintler است. این اپ مخصوص گوشی های هوشمند، وسیله ای است برای اجاره دوچرخه. تصورش را بکنید که به یک شهر دیدنی با آب و هوای معتدل و دل‌انگیز سفر کرده اید و میخواهید که با دوچرخه سواری در کوچه و پس کوچه های شهر و یا در ساحل آرام لذت سفر را برای خود چندین برابر کنید. تنها کافیست که در این نرم افزار ثبت نام کنید و با پرداخت ماهیانه 30 دلار، در هر شهر به دوچرخه سواری بپردازید. شاید کمی عادی به نظر برسد ولی اگر لذت دوچرخه سواری در محله باصفای چهارباغ اصفهان را با دوچرخه های کرایه‌ای چشیده باشید، قطعا قدردان این تکنولوژی خواهید بود.

2. واقعیت های مجازی کم کم از حالت مجازی خود دارند خارج میشوند. جدیدا نرم افزار های طراحی شده اند که شما میتوانید تنها با قراردادن عینک مخصوص بر روی چشم خود، به هر نقطه از جهان که میخواهید سفر کنید. این تکنولوژی با بهره‌گیری از اتاقی مخصوص این امکان را میدهد که تیم طراح بتوانند باد، نم نم باران و بوی خاصی را ایجاد کنند تا به هرچه واقعی تر به نظر رسیدن کمک کند. تصورش را بکنید، هوس سفر به کیش را دارید، تنها کافیست که عینک مخصوص را بر روی چشم خود بگذارید و در اتاق ویژه این تکنولوژی قرار بگیرید، تبریک، سفر شما شروع شده است!

3. تصورش را بکنید که دیگر نیاز نیست در صف صرافی ها بایستید و یا در کنار دلالان ارز بازار 15 خرداد منتظر کاهش قیمت ارز باشید، فکرش را بکنید به هر کشوری که سفر میکنید تنها با مراجعه به دستگاه های ATM مخصوص، اقدام به اخذ پول رایج آن کشور میکنید، پیشنهاد وسوه انگیزی است، اینطور فکر نمیکنید؟

   کیوسک های روبوکوین (Robocoin) این امکان را به شما میدهند که بدون نیاز به همراه داشتن کیف پول در کشورهای مختلف اقدام به اخذ وجه کنید. این تکنولژی مبتنی بر Bitcoin ها میباشد. بیت کوین پول مجازی است، شما کافیست به ATM های مخصوص مراجعه کنید، شماره تلفن و پین کارت خود را وارد کنید، سپس دستگاه اثر انگشت شما را اسکن میکند و وجه را به شما پرداخت میکند. این تکنولوژی اکنون در ایالات متحده آمریکا در حال استفاده میباشد و شرکت طراح به دنبال هر چه فراگیرتر کردن این تکنولوژی است. شاید ارزش این تکنولوژی را بتوان زمانی درک کرد که شما دیگر لازم نباشید مداوم بین صرافی ها و دلالان به دنبال بهترین قیمت ارز باشید، تنها کافیست بلیط خود را تهیه کنید و به مقصد سفر کنید.

4. شاید بارها و بارها دیده باشید دوچرخه سوارانی را که در جاده ها در حرکت هستند با کوله های بزرگ و لباس مخصوص خود. بدون شک یکی از دلایلی که سفر با بلیط هواپیما را به اینگونه سفرها ترجیح داده اید این عبارت باشد: ” سفر با دوچرخه کار سختی است”. بدون شک همینطور هست که فکر میکنید،  البته اگر شما هم یکی از افرادی باشید که طعم سفر به نقاط مختلف دنیا را چشیده است بدون شک این زحمت را به جان میخرید تا تجربه خود را بارها و بارها تکرار کنید.

  همه ی این تعاریف صورت مسئله را عوض نمیکند، بله دوچرخه سواری کار سختی است. اینجاست که باز هم پای تکنولوژی به میان می آید تا مهربانی خود را به رخ همگان بکشد. دوچرخه های الکتریکی! این تکنولوژی هلندی میتواند کولاکی در بین جهانگردان ایجاد کند و بر تعداد دوچرخه سواران در جاده ها بیفزاید. این تکنولوژی دوست داشتنی تنها به قیمت 300 دلار عرضه شده است. طراحی آن به گونه ای است که الگوریتم عادات پدال زدن شمارا یاد میگیرد و پس از مدت کوتاهی خود این الگوریتم را پیاده میکند و تا 80 درصد میزان فشار وارده به راکب را کاهش میدهد. همچنین یهک صفحه نمایش کوچک بر روی فرمان آن تهیه شده است که میزان شارژ باقی مانده را نشان میدهد و پشتیبانی از GPS یکی دیگر از مزیت های این تکنولوژی دوست داشتنی است. شاید تا چند وقت دیگر شنیدن جمله ” دوچرخه ام شارژ ندارد” در میان مردم عادی شود!

در نهایت، هنوز هم میتوان گفت یکی از محبوب ترین، دوست داشتنی ترین و ارزان ترین راه های سفر ، استفاده از هواپیما و دیگر وسایل حمل و نقل است. پس فعلا با خیال راحت به فکر رزرو بلیط خود باشید، کسی نمیداند شاید تا چند وقت دیگر، تکنولوژی برای ما سورپرایز هایی داشته باشد.

 

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917