sibche-blue-logo

بیمه سفر ، چرا و در چه سفری باید خود را بیمه کنیم؟

بیمه-سفر

 

سفر به کل در آزادی و لذت خلاصه شده و وقتی صحبت از بیمه سفر به میان بیاید امکان این هست که چندان جدی گرفته نشود اما یکی از مسائلی ست که میتواند تاثیر زیادی بر سفر شما داشته باشد. بسیاری از متخصصان و کوله گردان حرفه ای توصیه میکنند بیمه سفر چیزی ست که شما نباید بدون آن به سفر بروید اما مواردی هم هست که جدا نیازی به داشتن بیمه سفر ندارد.

مساله این است که وقتی به بیمه سفر فکر میکنید نباید آن را به عنوان یک هزینه اضافی و تحمیلی نگاه کنید. این هزینه در مقابل کل هزینه سفر شما رقم قابل توجهی نیست و در عوض شما را از ضرر حاصل از خطرات قابل توجهی حفظ میکند. بنابراین ما قصد داریم در ادامه به چند ضرورت و نکته که در خصوص اهمیت بیمه سفر وجود دارد حرف بزنیم و در ایم میان بعضی شرایطی که در آن نیازی به تهیه بیمه نیست راهم بررسی کنیم.

خانواده شما انتظار جدی دارند که به آنها اهمیت دهید

بسیاری از مسافران همواره در معرض مواجه با خطر هستند. مخصوصا زمانی که برنامه سفر به شکلی ست که شما از شهر و کشور خود بسیار دور هستید و به این راحتی ها به امکاناتی که قبلا به آن دسترسی داشتید نزدیک نیستید. مخصوصا که بعضی از همراهان همیشه درخصوص مشکلات و دردسرهای سفر وسواسی هستند و اغلب در خصوص کشور و یا شهر مقصد آمار جرم و جنایت و بلایای طبیعی را پیگیری میکنند!

بیمه-سفر

 

اینکه پدر مادرتان چند سال دارند و یا شما چقدر بزرگ شده اید فرق چندانی ندارد، برای آنها شما همیشه فرزند هستید. وقتی از شهر و کشوری که آنها در آن زندگی میکنند دور میشوید چه بهتر که با انجام اصول درست سفر، خیال آنها را درخصوص فرزند بالغشان راحت نگه دارید. بیمه سفر به آنها نشان میدهد شما بی خیال نیستید و وقتی تصمیم گرفتید برای مدتی از آنها دور شوید همه جوانب را در نظر گرفته اید. به هرصورت ما قصد داریم در این مقاله به طور خلاصه به ضرورت و اهمیت بیمه مسافرتی در سفرهای ماجراجویانه شما بپردازیم!

 

بیمه بودن به شما آزادی بیشتری میدهد

وقتی در پارک های جنگلی شهرهای مدرن قدم میزنید، معمولا جاهای خطرناک با فنس حصارکشی شده اند. اما این امنیت در خصوص بسیاری دیگر از جاهای دیدنی و پارکهای حیات وحش دنیا وجود ندارد. مسافر که باشید، با هر قدمی که برمیدارید امکان یک ریسک را رقم میزنید. مخصوصا در کشورهای فقیر که کمبود امکانات و نبودن نیروی انسانی متخصص و کافی برای کمک به مسافران این ریسک ها را افزایش میدهد.

بیمه-سفر

 

فرض کنید در یکی از بازارهای محلی تانزانیا قدم میزنید و یا برای کوهنوردی به کلیمانجارو رفته اید. اصلا چرا این جور جاها؟ تصور کنید در برلین و یا آمستردام قدم میزنید! هر آن امکان آسیب دیدن شما چه در شهری که زندگی میکنید و چه در هرجای دیگر دنیا وجود دارد. درصورتی که بیمه نداشته باشید یک آسیب دیدگی باعث میشود تا حسابی بترسید و تصمیم بگیرید به کل برنامه سفر را مثلا به خاطر هزینه های درمانی کنسل کنید. اما اگر بیمه داشته باشید احتمالا به گروه قول میدهید به زودی به آنها ملحق خواهید شد و از ادامه سفر لذت خواهید برد.

 

بیمه نبودن ممکن است زندگی شما را به خطر بیندازد

بیمه-سفر

 

این داستان واقعی در خصوص یک توریست بریتانیایی ست، او در طی سفر به تایلند و گشت و گذار در یکی از شهرهای کوچک آنجا تصمیم گرفت برای دیدن یک روستای قدیمی موتور اجاره کند. متاسفانه در مسیر روستا یکی از محلی ها با تصادف شدیدی اورا مجروح و راهی بیمارستان کرد. خانواده او پس از باخبر شدن از ماجرا تلاش بسیاری کردند تا از طریق اینترنت و یا دوستان با پرواز برای او پول ارسال کنند اما زمان زیادی طول کشید تا هزینه های علم جراحی ضروری او تامین شد. همچنین برگشت او به صورت اورژانسی به انگلستان هزینه های سنگینی روی دست خانواده او گذاشت. در حالی همه این هزینه ها با داشتن یک بیمه مسافرتی ساده قابل جبران بود.

متاسفانه نمونه هایی از این دست بسیار است که در آنها مسافران مختلف در جاهای متفاوتی از دنیا با نداشتن یک بیمه مسافرتی ساده به دردسرهای اساسی افتاده اند. بسیاری از این اتفاقات را میتوان با راه حل پیش بینی شده که به خرید بیمه ختم میشود جلوگیری کرد.

 

بیمه سفر بهترین هدیه به یک مسافر است!

یک راه حل ساده برای فرزند و یا دوستی که نگران او هستید این است که قبل از شروع سفر به او بیمه مسافرت هدیه دهید! اینکار چند حُسن دارد. برفرض وقتی شما تصمیم میگیرید یک ماه به آفریقا سفر کنید احتمالا اهل فامیل و دوستان (چه به آنجا سفر کرده باشند و چه اصلا اسم آنجا را نشنیده باشند!) هرکدام به نوعی به شما توصیه و سفارشی میکنند. ممکن هم است بعضی از آنها به شما کمک خرج و یا هرچیز بدردبخور دیگری بدهند. برای کسی که دوستش دارید و قصد سفر جدی را دارد، سفارش و هدیه ای بهتر از بیمه سفر نیست. اتفاقا این از آن هدیه ها نیست که تصمیم بگیرد با خود نبرد و یا احساس کند بی فایده ست. همچنین شما از صمیم قلب نشان داده اید که چقدر اورا دوست دارید و سلامت و امنیت او برای شما چقدر مهم است.

 

برخی خدمات بیمه کنندگان ایرانی:

اگر سری به وب سایت ها بزنید معمولا موارد زیر در ازای وجهی که بابت بیمه پیداخت میکنید به شما تضمین میشود:

1– هزینه های پزشکی و بستری در خارج از کشور

2- جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به ایران

3- پرداخت هزینه های فوریت دندانپزشکی

4-بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به ایران

5- بازگرداندن جسد متوفی

6- سفر اضطراری یکی از اعضای خانواده

7- بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده

8- تحویل دارو

9- ارسال پیام و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری

10- حواله تضمین وجوه نقد

11- حواله وجوه نقد

12- فقدان گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور

13- معاضدت حقوقی

14- جبران خسارت فقدان بارتحویلی به هواپیما

15- جبران خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر

16- یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی

17- پوشش تاخیر در حرکت

دقت کنید که هزینه های بیمه مسافرتی برفرض برای یک سفر یک هفته ای در خاورمیانه و آفریقا و ترکیه به ازای هر نفر چیزی حدود 30 هزار تومان است که در برابر هزینه های سفر شما رقم چندانی محسوب نمیشود!

بیمه-سفر

 

امیدواریم با مرور این نکات نقش بیمه مسافرتی در آسودگی خیال و تامین امنیت تان را جدی تر بگیرید. اگر شما هم نکته و یا تجربه ای در خصوص داشتن و یا متاسفانه نداشتن بیمه مسافرتی دارید، خوشحال میشویم اگر با ما و دیگر مخاطبان تراولچی درمیان بگذارید.

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917