بیماری در سفر : به چه دلایلی باید برنامه خود را تغییر دهید

سفر رویایی که طی یک سال در نظر داشتین با یه بیماری مثل آنفولانزا می تونه بهم بخوره و یا شاید توی یه سفر کاری دو هفته ای دور از خونه باشین و تنها چیزی که لازم داشته باشین استراحت در تخت اتاق خواب خودتون باشه اما تقریبا برای شما غیرممکن باشه و شاید مجبور باشین در هتل به استراحت بپردازین. البته می تونین بیماری در سفر رو جدی نگیرین و سماجت به خرج بدین و برای سفر خود سوار هواپیما بشین و با این کار نه تنها سلامت خودتون رو دچار خطر کرده باشین و همینطور مسافران دیگه رو در معرض بیماری قرار میدین. شاید بهترین کار این باشه که برنامه خودتون رو تغییر بدین.

چه زمانی می تونین با هواپیما سفر کنین

سرماخوردگی در پرواز با هواپیما

بعضی وقتا کمی احساس کسالت و بیماری دارین که در شرایط زیر سفر مشکلی نداره :

  • بیماری اسهال: این بیماری قطعا برای شما ناخوشایند خواهد بود و حتی باعث خجالت شما برای مراجعه مکرر به سرویس بهداشتی در طول سفر بشه. هرچند این بیماری ارتباطی به دیگر مسافران در پرواز شما نخواهد داشت. اگر دردهای شکمی دارین قرص های ضداسهال رو استفاده کنین تا در چند ساعت پرواز خود راحت باشین.
  • عفونت سینوسی یا سرماخوردگی: اگر احساس فشار سینوسی و علائم سرماخوردگی رو بروی زمین احساس می کنین، به احتمال زیاد زمانی که هواپیما ارتفاع بگیره این علائم کمی بدتر بشه. با این وجود، هیچ محدودیتی در پرواز با سرماخوردگی وجود نداره، اما شما لازم باشه یه سری مراعاتی رو برای محافظت خودتون و اطرافیانتون در طول پرواز رو در نظر داشته باشین. دهان و بینی تون رو وقتی که میخواین سرفه و یا عطسه کنین بپوشونین و دستمال ضدعفونی کننده دست به همراه داشته باشین و همچنین قبل از خروج از هواپیما با دستمال ضدعفونی کننده جایی که نشسته بودید را ضدعفونی کنین بهتره.
  • صدمه دیدین: اگه استخوان دستتون شکسته یا صدمه کوچکی بروی بدن شما هست که هنوز از پس شرایط خودتون برمیاین میتونین سوار هواپیما بشین. البته قبل از پرواز با شرکت هواپیمایی خود هماهنگ کنین که اگر نیاز به ویلچر یا کمک خاصی هستین به شما برای جابجایی و حرکت در فرودگاه کمک کنن.

چه زمانی نباید با هواپیما سفر کنین

بیماری در سفر با هواپیما

اگر با بیماری های زیر درگیر هستین بهتره که با هواپیما به سفر نرین :

  • اخیرا جراحی داشتن: توصیه پزشکان این هست که بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از جراحی صبر کنین و با هواپیما سفر نکنین.این دستورالعمل ها مخصوصا برای جراحی های شکم و سر و یا گلو لازم الاجرا هست ازونجایی که فشار در طول پرواز تغییر می کنه احتمال لخته شدن خون وجود داره. پس حواستون باشه ک بعد از جراحی ها با هواپیما پرواز نکنین.
  • تب بالایی دارین: اگه دمای بدن تون ۳۷ درجه هست خب مشکلی ندارین اما ازین درجه بالاتر شما باید استراحت کنین. اگه تب شما همراه با علائم دیگه مثل اسهال و استفراغ همراه باشه باید سفرتون رو کنسل کنین.
  • اگر مبتلا به آنفولانزا هستین: البته قابل توجه هست اگه بدونین خیلی از افراد با آنفولانزا به سفر هوایی هم میرن و اگه شما هم با هواپیما سفر کنین دیگران رو به این بیماری مبتلا می کنین و با یه عطسه کافیه تا ویروس در فضا پخش بشه. البته اگه علائم آشکاری از بیماری داشته باشین شاید از ورود شما به داخل هواپیما جلوگیری کنن.

خب با یه قانون کلی بهتون بگم که اگه حس میکنین سفر با هواپیما براتون سخته اگه کسالت یا بیماری دارین انجامش ندین و یا اگه فکر می‌کنین مشکلی ندارین می تونین به سفر برین. البته اگه بیمه مسافرتی داشته باشین که شامل بیماری هم باشه می تونین در برنامه سفرتون تجدید نظر کنین و یا اگر در جایی گیر افتادین از بیمه مسافرت برای بیماری در سفر استفاده کنین.

شماره تلگرام پشتیبانی
09907712004