sibche-blue-logo

بیست نکته برای حفظ امنیت و سلامت در کمپینگ

برای حفظ امنیت و  سلامت در کمپینگ چه فکرهایی کرده اید؟ آیا قصد رفتن به طبیعت و برپایی کمپینگ دارید؟ آیا دوست دارید شب را با خانواده تان در یک پارک جنگلی شمال کشور به صبح برسانید؟ برای اینکار باید برنامه ریزی کنید و به نکات ایمنی توجه کنید.
با برنامه ریزی دقیق شما از بروز حوادث غیرمترقبه و ناخوشایند جلوگیری می کنید. پیش و پس از سفر باید نکاتی را رعایت کنید و همیشه برای حوادث غیر منتظره آماده باشید.

پیش و پس از سفر

قبل از رفتن به سفر، گزارش وضعیت آب و هوا را بررسی کنید. درمورد امنیت در محل کمپ خود جستجو کنید. برنامه ی خود را به خانواده و دوستانتان نیز بگویید. اگر محل کمپ سرویس بهداشتی ندارد، فکری برای آن بکنید.
برداشتن کیف لوازم اولیه از ضروریات است. در این کیف یک منور، قطب نما، نقشه، چراغ قوه، پتو، باتری، مواد غذایی، آب، لباس و دارو قرار دهید. به کسانی مکان کمپینگ خود را اطلاع دهید تا در صورت گم شدن به جستجوی شما بیایند.

زمانی که به خانه برگشتید، از سلامت خود مطمئن باشید. اگر دچار آفتاب سوختگی یا کم آبی شده اید و یا کنه و حشرات دیگر شما را نیش زده اند، به پزشک مراجعه کنید.

برای حفظ امنیت و  سلامت در کمپینگ نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

ده نکته ی اول:

1. در ابتدا و پیش از سفر واکسن های لازم را بزنید. برای بررسی اینکه آیا تمام واکسن های توصیه شده را زده اید، پرونده ی پزشکی خود را بررسی کنید.
2. آب سالم بنوشید و غذای سالم بخورید. خوردن غذای آلوده و آشامیدن آب آلوده می تواند خطر ابتلا به برخی بیماری های عفونی را افزایش دهد.
3. غذاهایتان را کیسه های ضد آب قرار دهید و سپس در یخدان بگذارید.
4. غذاهای خام را از غذاهای پخته جدا کنید.
5. غذاها را تا درجه حرارت مناسب بپزید. (به عنوان مثال، گوشت گاو باید حداقل 160 درجه حرارت داده شود).
6. غذاهای آماده و فوری را زودتر بخورید.
7. برای رعایت بهداشت دست هایتان را بیش از حد معمول بشویید. اگر زیاد آب سالم و ضدعفونی شده ندارید، دست هایتان را مدام از ضد عفونی کنید.
8. آب و مایعات غیرالکلی را به مقدار زیاد بنوشید تا بدن شما دچار بی آبی نشود.
9. در زمان کمپینگ شما فعالیت زیادی انجام می دهید. بسته به شرایط محیطی شما پیاده روی، دوچرخه سواری یا شنا می کنید. بنابراین تجهیزاتی مانند کلاه کلاست، کفش کوه و نظایر این را به همراه داشته باشید.
10. هر گیاهی را به دهان نگذارید. از گیاهان سمی دوری کنید.

ده نکته ی دوم:
11. محدودیت های بدنی خود را بشناسید و اقدامات لازم را برای جلوگیری از آسیب احتمالی انجام دهید.
12. هرگز به تنهایی به پیاده روی نروید یا شنا کنید.
13. برای حفظ امنیت و  سلامت در کمپینگ کودکان تلاش کنید. بنابراین مراقب خردسالان باشید.
14. مراقب مسمومیت با مونوکسید کربن باشید. مونوکسید کربن گازی بی بو و بی رنگ است که بر اثر اشتعال حاصل می شود. بنابراین هرگز اجاق های خود را داخل چادر، کابین یا سایر پناهگاه های محصور روشن نکنید.
15. از ارتباط با حیوانات وحشی و حفاظت از حیوانات خانگی پرهیز کنید. برخی حیوانات وحشی حامل بیماری هایی مشترک با انسان هستند. خطرناک هستند. از دست زدن، غذا دادن و گرفتن حیوانات وحشی اجتناب کنید.

16. غذاهای ذخیره شده را در ظروف بسته بندی شده و دور از دسترس حیوانات نگهداری کنید.
17. اگر حیوان خانگی خود را به سفر می برید، آن را واکسینه کنید و برایش آب، غذا و پناهگاه فراهم کنید.
18. مراقب نیش حشرات باشید.
19. مراقب تغییرات آب و هوا باشید تا دچار سرمازدگی و یا گرمازدگی نشوید.
20. مراقب نور خورشید باشید. کرم های ضد آفتاب، لباس های پوشیده و عینک و کلاه مناسب بردارید. پوست شما در هوای سالم بیشتر مستعد آفتاب سوختگی است.

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917