sibche-blue-logo

چرا وقتی پول به اندازه کافی ندارید، بهترین زمان برای سفر کردن هست

وقتی پول زیادی ندارید، سفر کردن بیشتر شبیه یک رویای شیرین است. هنگامی که شما بدهی، وام و یا کاری خسته کننده دارید، و یا به سختی می توانید از پس هزینه  پیتزا بر بیایید به نظر می رسد که سفر برای شما یک رویا است، که احتمالا به حقیقت تبدیل نخواهد شد و آنقدر صبر خواهید کرد تا زمانی که به پولی برسید. اما بهترین زمان برای سفر همین الان است .

اما فکر نمی کنم دلیل مسافرت نکردن شما این باشد و حتی فکر میکنم بی پولی بهترین دلیل برای شروع سفر است.

هنگامی که شما کمترین گزینه ها را پیش رو دارید و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید، در واقع زمانی هست که شما بیشترین گزینه ها را دارید و از پس هر کاری بر می آیید. هنگامی که در شرایط بد هستید چیزهایی کمی برای از دست دادن دارید و در عوض خیلی چیزها را می توانید بدست آورید.

همانطور که جانیز جاپلین گفته: “آزادی کلمه دیگری برای وقتی که هیچ چیز برای از دست دادن ندارید.”

هنگامی که شما پولی برایتان باقی نمانده یا شغل خوبی ندارید، نباید نگران این باشید که وسایل خود را جمع کنید و از بقیه خداحافظی کنید و به سفر بروید.شما با این کار از طوفان سختی هایتان کمی فاصله می گیرید، شاید چیزی را که واقعا دوست دارید پیدا کنید و تجربه زندگی و مهارت های بین فردی را که امروزه برای کارفرمایان ارزشمند هستند را به دست آورید و این خیلی با ارزش است.

بهترین زمان برای سفر

فرصت های شگفت انگیز در سفر منتظر شماست

جهان پر از فرصت ها (و مشاغل مختلف) است، بنابراین اگر شما آنها را در شهر خود خسته شده اید، چرا به شهر دیگری نمی روید؟ اگر مایل هستید که از مشکلات دور شود و زندگی مورد علاقه ی خود را به دست آورید، فرصتهای فراوانی را برای کسب درآمد برای شما وجود دارد، پس سفر کنید و آنچه را که می خواهید را بدست آورید.

آماده کسب فرصت ها و تجربه های جدید شوید. از زندگی که به سختی از پس مخارجش برمی آیید فاصله بگیرید. به شهر جدیدی بروید و از ابتدا شروع کنید و این چیزی است که قدیمیان ما انجام می دادند. آنها به جایی که فرصت ها برای آنها وجود داشت نقل مکان می کردند و به خاطر آن تلاش می کردند و چیزهای زیادی را بدست می آوردند. اگر آنها برای یک زندگی بهتر تلاش نمی کردند الان وضعیت انسان ها چگونه بود ؟

من می دانم جمع کردن وسایل و ترک خانه ی خود درست زمانی که در سختی کامل هستید به نظر ترسناک است. وقتی در تنگنا و سختی هستید اینگونه فکر می کنید که اگر کمی بتوانید موفق شوید، حتما از پس هر چیزی برخواهید آمد و این تفکر خیلی انگیزه دهنده و مفید است.

سفر همیشه الهام بخش شما خواهد بود

با این حال، بهترین زمان برای سفر وجود ندارد. هیچ لحظه ای درستی وجود ندارد اگر در وضعیت بدی هستید، فرصت ها را پیدا کنید و آنها را امتحان کنید. به نظر شما کدام ترسناک است: شکست خوردن و بازگشت به دقیقا همان جایی که در ابتدا بودید یا به مسیر خود ادامه دهید و احتمالا بتوانید از پس زندگی خود بربیایید.

پس بیایید جلوی این مشکلات را بگیرید و شغل موقت خود را رها کنید تا زمانی که شغلی بیابید که بتوانید برای سال ها آن را انجام دهید.

اگر در جایی هستید که آنجا را دوست ندارید، یا کارهایی انجام می دهید که از آن متنفرید یا بدهکار هستید، هیچ زمانی بهتر ازین زمان نیست که به همه چیز نه بگویید. به شهرهای دیگر بروید و شغل جدیدی پیدا کنید و مسافرت کنید. شغل های خیلی زیادی هست که می توانید انجام دهید کافی است شرایط خود را تغییر دهید. هستند افراد زیادی که در بدترین شرایط مالی توانایی مالی خرید یک ساندویچ ارزان قیمت را هم نداشته اند و در خانه دوستان خود اقامت داشته اند و به این فکر می کرده اند که دیگر چه چیزی برای از دست دادن خواهند داشت ؟

یکی از صحنه های فیلم خارجی up in the air برای من خیلی الهام بخش بود. وقتی که بازیگر نقش اول، جورج کلونی به یکی از کارمندانی که باید نامه ی اخراج از کار را به وی می داد گفت : “من کارمندانی را می بینم که تمام زندگی خودشون رو توی شرکت کار می کنن، صبح میان و عصر میرن خونه، اونا هیچ زمانی رو برای خوشحالی و خوشبختی ندارند. ببین تو الان یه فرصت بدست آوردی و این یه تولد دوباره برای تو هست . برو به کاری که همیشه علاقه داشتی برس . میدونم که عاشق آشپزی بودی . این کارو نه فقط برای خودت بلکه واسه بچه هات هم که شده انجام بده. اونها خیلی خوشحال میشن. “ این دیالوگ فیلم واقعا تاثیر گذار بود. بهترین زمان برای تغییر و بهترین زمان برای سفر همین زمان ها است.

اگر شما در چنین شرایطی قرار بگیرید که هم می توانید عقب نشینی کنید و شرایط را بپذیرید و یا اینکه واقعا کار متفاوتی را انجام دهید. کدام راه را انتخاب خواهید کرد ؟

بهترین زمان برای سفر در راه تغییری تازه

این فوق العاده سخت است که در مقابل جریان کنونی زندگیتان قرار بگیرد. اما در نهایت شما به روزی می رسید که خواهید گفت : دیگر بس است و بیش از این تحمل نخواهم کرد.

از شغل های آنلاین و فریلنسری استفاده کنید و دنیای جدیدی را به روی خود باز کنید و به مسافرت بروید.

مثلا می توانید به شهر دیگری بروید و راننده تاکسی های آنلاین مانند اسنپ و … شوید. اگر واقع بین باشید حداقل ۳ شغل هست که شما می توانید آن را شروع نمایید.

هنگامی که به خارج از کشور برای زندگی مهاجرت می کنید، می توانید از ویزای کار تعطیلات خود استفاده کنید و از سایت های خدمات فریلنسری شغل های مختلفی می توانید بیابید. از آموزش مهارت های مختلف گرفته تا راننده تاکسی اوبر مشاغل متنوعی وجود دارد.

چیزی را پیدا کنید که شما را به جلو حرکت می دهد و باعث انگیزه و کسب درآمد شما باشد – حتی اگر فقط کمی باشد. سپس گام بعدی را بردارید سپس بعدی. سپس یکی دیگر تا موفقیت تصاعدی را طی کنید.

شاید در طول راه، خود را خیلی با انگیزه و پرتلاش ببینید و یا احساس شکست داشته باشید. اما این موضوع مهم هست که تلاش جدید و جدی دارید و بدهی های خود را پرداخت می کنید و ماجراجویی های سرگرم کننده داشته اید و تجربیات زندگی تان بیشتر شده است پس بهترین زمان برای سفر را تشخیص دهید و آغاز نمایید و تغییر کنید.

دنیا در اختیار شما خواهد بود اگر بتوانید حداقل شغلی بیابید، نکته مهم تغییری است که در خودتان ایجاد کرده اید، به دنبال فرصت های جدیدی رفته اید و جهان بینی شما افزایش یافته در نتیجه توانمندی ها و فرصت های شما نیز افزایش می یابد.

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917