sibche-blue-logo

چگونه می‌توانید برای سفر با دوستانتان برنامه‌‌ریزی کنید؟ (قسمت دوم)

4.جزئیات سفر را برنامه ریزی کنید.

در سفر دو نکته بسیار مهم است. اینکه با چه وسیله ای سفر کنید و دیگر اینکه در کجا اقامت کنید. پس از اینکه این دو مورد را انتخاب کردید، باید شروع به برنامه ریزی های لازم نمایید.

برای اقامت، محل مورد نظر خود را به خوبی بررسی کنید. با توجه به سلیقه ی دوستانتان به بررسی هتل ها و مکان های ارزان تر برای اقامت بپردازید. هم چنین به نشانی محل اقامتتان با توجه به جاهایی که می خواهید برای تفریح بروید، توجه کنید. این کار را می توانید از طریق نقشه های اینترنتی انجام دهید.

امکانات حمل و نقل منطقه ی اقامت خود را بررسی کنید. این که سیستم حمل و نقل شهری در آن مکان چگونه است؟ آیا به ایستگاه های اتوبوس و قطار درون شهری نزدیک است یا نه؟ هزینه ی تاکسی برای رسیدن به مکان های تفریحی شما چقدر خواهد بود؟ پیاده تا مراکز خرید و موزه ها و جاهای دیدنی شهر چقدر راه است؟ اگر ماشین دارید، منطقه ی اقامت شما در طرح ترافیک است یا نه؟ با توجه به این نکات محل ایده‌آل خود را برای اقامت پیدا کنید و مطمئن شوید که همه ی دوستانتان از این برنامه ریزی راضی و خوشحال هستند. سپس آن مکان را در اسرع وقت رزرو کنید چون ممکن است که آن جا را از دست بدهید.

از همان ابتدا هزینه های اشتراکی را تقسیم کنید و از دوستانتان بخواهید در پرداخت مشارکت داشته باشند. اگر این کار را نکنید، ممکن است تا پایان سفر دچار دردسر شوید. بنابراین از همان آغاز کاری کنید که هر کسی «دانگ» خودش را بپردازد.

5. بلیط های خود را رزرو کنید.

هنگامی که قصد برنامه ریزی برای سفر دوستانتان را دارید و تاریخ اقامت خود را می دانید، می توانید برای حمل و نقل خود بلیط رزرو کنید. ، این کار به طرز چشمگیری در کاهش هزینه کمک می‌کند.

6. جاهایی را که می خواهید ببینید و کارهایی که می خواهید انجام دهید را برنامه ریزی کنید.

اگر پیش از رفتن به سفر از مکان های دیدنی و تفریحی مقصدتان مطلع باشید، سفر بهتری خواهید داشت. برای این کار می توانید از طریق اینترنت و گفتگو با دوستانتان اطلاعات کافی را به دست آورید. این کار را با هماهمگی با بودجه تان انجام دهید.

از همه ی دوستانتان انتظار نداشته باشید که با برنامه ریزی شما هماهنگ باشند. اجازه دهید در عین حضور در جمع، فردیت خودشان را نیز داشته باشند و هر کس بتواند کارهایی را که دوست دارد انجام دهد. به عنوان مثال چند نفر ممکن است گروه را ترک کنند و به تنهایی به خرید یا گشت و گذار بروند. سپس در ساعت مقرر شما را ملاقات کنند.

7.گروهی چمدان ببندید.

برای بستن چمدان هایتان و وسایلی که ممکن است دوستانتان نیاز داشته باشند، با آنها گفتگو کنید. مثلاً ممکن است نیاز به چند چادر 4 نفره داشته باشید و بتوانید آنها را درون گروه فراهم کنید. در این صورت بدون خرید آنها و صرف هزینه های اضافی، به مقصود رسیده اید.

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917