sibche-blue-logo

بایدها و نبایدهای امنیتی برای پرواز: چه کنیم که هنگام پرواز دچار مشکلات امنیتی نشویم.

گیت‌های امنیتی در فرودگاه
گیت‌های امنیتی در فرودگاه

بایدها و نبایدهای امنیتی برای پرواز را در این مقاله می‌خوانید.

نبایدها:

چیزهایی که نباید به همراه داشت یا به داخل هواپیما برد

از به همراه داشتن هر گونه اسلحه ی سرد یا گرم پرهیز کنید. این نخستین توصیه‌ی امنیتی به مسافران به جهت اجتناب از بروز هر گونه مشکلی در فرودگاه است. در نظر داشته باشید که حمل هر گونه  اسلحه یا مواد منفجره باعث می شود اجازه‌ی سوار شدن به هواپیما را از دست بدهید. این کار هم چنین منجر پیگرد قانونی دارد و باعث می‌شود برای شما حکم کیفری صادر ‌‌شود.

اشیای تیز مانند چاقو، قیچی، سوهان ناخن، در باز کن و یا سوزن خیاطی را در ساک دستی‌ای که با خود به درون هواپیما می برید، نگذارید.
به همراه داشتن مواد قابل اشتعال مانع از ورود شما به هواپیما خواهد شد.
به همراه داشتن ظرفی که در آن هر گونه محلولی (مایع، اسپری و ژل) بوده و حاوی بیش از 100 میلی لیتر باشد، ممنوع است. در صورتی که این وسایل توسط کارمندان امنیتی شناسایی شود، توسط آنها ضبط می‌شود.
به شما توصیه می‌شود تجهیزات ورزشی خود را در چمدان خود بگذارید. بردن  چوب گلف، توپ گلف، نشانه‌ی اسنوکر و غیره … به داخل هواپیما  مجاز نیست.
شمع‌های مایع را به داخل کابین هواپیما نبرید. فندک‌های دارای بنزین یا گاز‌های سبک نیز مجوز ورود به هواپیما را ندارند.

قلاب ماهی گیری خود را در ساک دستی‌تان به داخل هواپیما نبرید.

نبایدهای پوشش: نپوشیدن اینها کار شما را ساده‌تر می‌کند

شما پیش از وارد شدن به نقطه‌ی بازرسی امنیتی نیازی به درآوردن کفش خود ندارید. اما اگر مسافران چکمه‌های بلند و یا کفش‌هایی با پاشنه‌های فلزی بپوشند، ناگزیر خواهند بود در زمان بازرسی کفش‌هایشان را درآورند.
بعضی از زیورآلات یا لباس‌ها ممکن است صدای آلارم‌های آشکارساز فلزی را درآورند. سعی کنید از استفاده از آنها اجتناب کنید. در غیر این صورت مجبور می‌شوید به بازرسی بدنی بروید.

نبایدهای حمل وسایل خود و دیگران

ساک و چمدانتان را بیش از ظرفیت معمول پر نکنید. زیرا این کار احتمال پارگی آنها یا خراب شدن زیپ آنها را بالا می‌برد. در این صورت شما برای حمل وسایلتان دچار دشواری و مشکل می‌شوید.
اگر شما وسیله‌تان را بدون محافظ و مراقبت در اماکن عمومی رها کنید، وسایل شما به عنوان موارد مشکوک ضبط می‌شوند.

سگ‌های پلیس در جستجوی مواد مخدر برای حفظ مسائل امنیتی
سگ‌های پلیس در جستجوی مواد مخدر برای حفظ مسائل امنیتی

بدون آگاهی از محتویات کیف و ساک‌های دیگران، در حمل این وسایل به آنها کمک نکنید. هم‌چنین از پذیرفتن بار افراد به جای بار خودتان خودداری کنید. چه بسیار مواردی پیش آمده‌اند که این کار باعث دردسرهای جدی نظیر اتهام حمل مواد مخدر برای مسافران شده است.

نبایدهای جابجایی حیوانات

حیوانات را در ساک و چمدان‌های خود حمل نکنید. شما برای حمل حیوانات خود باید آنها را تحویل مسئولین بدهید. حیوانات در بخش‌هایی جداگانه برای شما منتقل می‌شوند و به مقصد می‌رسند.

بایدها:
پیش از ورود به هواپیما

به همراه داشتن کارت شناسایی را پیش از ورود به گیت فرودگاه کنترل کنید. در حال حاضر شما تنها با ارائه‌ی کارت ملی خود می‌توانید کارت پرواز بگیرید.

می‌خواهید از داشتن مجوز برای بردن یک وسیله‌ی بخصوص به داخل هوپیما مطمئن شوید؟  بنابراین پیش از سفر و بستن چمدان‌هایتان این موضوع را با شرکت هواپیمایی در میان بگذارید و از آنها سؤالات لازم را بپرسید.
پیش از رفتن به گیت بازرسی، پول و سایر دارایی‌های ارزشمند خود را در کیف دستی خود قرار دهید. این کار از گم شدن وسایل شما جلوگیری خواهد کرد.

برای حفظ موارد امنیتی وسایل ارزشمند را درون کیف دستی خود بگذارید.
برای حفظ موارد امنیتی وسایل ارزشمند را درون کیف دستی خود بگذارید.

قوانین امنیتی فرودگاه‌ها و هواپیماها را جدی بگیرید. به این ترتیب وقت خود را برای بازرسی‌های چندباره در فرودگاه تلف نخواهید کرد.

مسافرین تمامی پروازهای بین المللی باید حتماً سه 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

 بایدهای پزشکی:

گاهی به دلایل پزشکی نیاز دارید که یک سوزن یا یک سرنگ را درون هواپیما ببرید. این موضوع را به همراه نسخه‌ی پزشک مربوطه به حمل و نقل هوایی فرودگاه اعلام کنید.
افسران امنیت را از شرایط پزشکی خود مطلع کنید. شاید باتری درون قلب شما تحت تأثیر گیت‌های بازرسی قرار بگیرد و آسیب ببیند.

باتری‌های صندلی چرخدار و سایر ابزارهای پزشکی باید با قوانین شرکت هواپیمایی مطابقت داشته باشند و به افسرهای گیت بازرسی نشان داده شوند. برای اینکه در هنگام پرواز دچار مشکل نشوید، پیش از سفر با شرکت هواپیمایی خود مشورت کنید.

مسافران دارای ناتوانی‌های حرکتی باید موارد زیر را با شرکت هواپیمایی مربوطه چک کنند:
نوع معلولیت
الزامات خاص برای رژیم غذایی
آیا فرد معلول همراه خواهد داشت؟
آیا فرد معلول پیش از این سوار هواپیما شده است؟

توجه: طبق قوانین و مقررات موجود هوایی، تمامی مسافرین باید روند عبور از گیت‌های امنیتی را انجام دهند. هر گونه تلاش برای پرهیز از این کار هم مسافرین و هم مأموران را دچار زحمت خواهد کرد. زمانی که بلیط هواپیمای خود را از تراولچی تهیه کردید، موارد بالا را رعایت کنید تا سفری در آرامش داشته باشید.

مأموران امنیتی در حال جابجایی فرد معلول
مأموران امنیتی در حال جابجایی فرد معلول
شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917