خرید بلیط هواپیما
اهواز
ایران

 • پرواز‌های ارزان به

  اهواز

  درباره اهواز

  اهواز مرکز استان خوزستان و یکی از شهرهای نفت خیز ایرانه که قدمت اون به دوران ایلامیان بر میگرده. کلانشهری که یکی از مهم ترین شهرهای ارتباطی ایران و میزبان مسافرای زیادی از ایران و عراقه.

  بعلت ساخت پل های متنوع اهواز رو شهر پل های ایران می دونن البته که حضور شرکت ها و تاسیسات و ادارات نفتی اون رو به بزرگترین قطب صنعت نفت ایران هم تبدیل کرده.

  بعلت تجمع شرکت ها و تاسیسات وابسته با صنایع نفتی اهواز کلی مهاجر داره که برای کار به این شهر میان. که با وجود اهمیت اقتصادی زیادی که اهواز داره چندان توجهی بهش نمیشه و همیشه جزو شهرهای محجور ایرانه.

  بازار نادری

  بازار سنتی اهواز در چهارراه نادری مرکز فروش انواع و اقسام خرماهاییه که می تونین بخرید. این بازار که به بازار نادری اهواز معروفه خیلی سر و شکل مدرن و قابل توجهی نداره اما دقیقا احساس بومی بودن و تازه بودن خرماها رو براتون به نمایش می ذاره.

  آدرس: چهارراه نادری

  بازار کاوه

  بازار کاوه اهواز، رو میشه مرکز اصلی فروش ماهی تو اهواز دونست. اما وقتی برید اونجا می بینید که بازار کاوه تقریبا یک تره بار بزرگ با کلی سبزیجات، ترشی، میوه، ادویه، ماهی و حلواهای اهوازی است. بازار کاوه کلی رستوران و دکه بزرگ و کوچیک داره که می تونین کلی خوراکی خوشمزه ازشون بخرید.

  آدرس: خیابان کاوه

  بازار عبدالحمید

  قدیمی ترین بازار اهواز که راوی تاریخ شهر هم هست. این بازار که محل خرید اشراف دوران قاجار بوده هر چند الان محل تجمع دست فروش ها شده و از رونق قدیمی اش خبری نیست اما می تونین در اون اجناس ارزون قیمتی پیدا کنید که در هیچ جای دیگه با چنین قیمتی نتونید خرید کنید.

  آدرس: خیابان نظامی

  سیتی سنتر مهزیار

  این مرکز خرید 11 طبقه علاوه بر فروشگاه های متنوع، شهربازی و فودکورت هم داره ولی دیگه در اون خبری از ماهی و ادویه و این جور چیزا نیس بلکه مثل هر مرکز خرید مدرن دیگه پر از لباس و کیف و کفش و اینجور چیزاس.

  آدرس: خیابان زمزم، تقاطع خیابان حجت

  فلافل

  اهواز پایتخت فلافل ایرانه و خیابان انوشه در محله‌ی عرب‌نشین لشکرآباد مرکز فلافل در اهوازه. اینجا مخصوصن پنج‌شنبه‌شب‌ها بخوربخوری به راهه و یه فستیوالی از فلافل (و دیگر اسنک‌های خوشمزه مانند سمبوسه و کپه) در جریانه. اینجا اینقدر بین اهوازی‌ها و دیگر گردشگران پرطرفدار شده که خودش به یک جاذبه‌ی توریستی تبدیل شده و از هرکی بپرسی اهواز کجا برم حتمن لشکرآباد رو بهتون پیشنهاد می‌کنن. در دو طرف این خیابون دست‌فروش‌ها و مغازه‌های فلافلی بساط کردن و با خوشرویی فلافل می‌دن دست مشتری‌ها و اونا هم روی میزهای سلف سرویس ساندویچ‌هاشون رو با مخلفات و سس پر می‌کنن.

  خرما و فرآورده های آن

  خرما در خوزستان و اهواز جایگاه ویژه‌ای دارد و در سطح گسترده‌ای کشت می‌شود و به تنهایی نیمی از صادرات استان خوزستان را شامل می‌شود. خرمای خوزستان علاوه بر کیفیت بالا تنوع زیادی هم داره و خوزستانی‌های خوش‌ذوق از خرما و شیره‌ی آن محصولات و خوراکی‌های دیگری هم فرآوری می‌کنن که خیلی خوشمزه‌، سالم و مقوی هستن. از بین این فرآورده‌ها قند خرما و شیره‌ی خرما از پرطرفدارهاش هستن.

  کلوچه های سنتی

  کلوچه‌های سنتی منطقه‌ی خوزستان که خودشون بهش «کلیچه» می‌گن به یکی از سوغاتی‌های پرطرفدار تبدیل شده و اخیرن رونق بیشتری پیدا کرده. ماست و زیره توی خمیر این کلیچه‌ها به کار برده شده و یه لایه از خرما هم وسطشه. روی کلوچه هم با کنجد و زرده‌ی تخم‌مرغ پوشونده می‌شه تا در نهایت به این شیرینی بسیار خوشمزه و مقوی می‌رسن.

  ماهی

  اسم جنوب ایران با ماهی گره خورده. اگر به شهرهای جنوبی ایران سفر کنین و ماهی نخورید حسابی سرتون کلاه رفته. ماهی بنی و شوریده معروف ترین ماهی های اهوازن.  اگر دوست دارید در رستوران های شیک غذا بخورید می تونین ماهی تون رو در رستوران های محله اعیان نشین اهواز، کیانپارس نوش جان کنید. اگر هم دوست دارید زیادی خرج نکنید و تجربه های جالب داشته باشید، سری به بازار کاوه بزنید.