sibche-blue-logo

خرید بلیط هواپیما
اصفهان
ایران

 • پرواز‌های ارزان به

  اصفهان

  درباره اصفهان

  البته اصفهان نیاز به تعریف ندارد و همه این نصف جهان را می شناسند و دوست دارند. اصفهان از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری برای ایرانی‌هاست و بیشتر ایرانی‌ها کم‌وبیش خاطراتی از سفر به این شهر دارند.

  اصفهان شهری باستانی و سرشار از تاریخ، معماری اصیل صفوی، مهندسی ایرانی، باغ‌های وسیع، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های باشکوه است و شاید به همین دلیل است که در فرهنگ ایرانی به آن «نصف جهان» می‌گویند.

  اصفهان از لحاظ وسعت و جمعیت بعد از تهران و مشهد در جایگاه سوم قرار دارد. این شهر در دوران صفوی پایتخت ایران بود و از آنجایی که معماری ایرانی در این دوران به اوج خود رسید، آثار آن را در جاهای مختلف این شهر می‌توان مشاهده کرد. بسیاری از این آثار و بناهای تاریخ ثبت جهانی یونسکو شده اند. اصفهان در مرکز ایران و در یک ناحیه‌ی نیمه‌بیابانی واقع شده است و آب‌وهوای معتدل و خشک دارد.

  سیتی‌سنتر

  سیتی‌سنتر اصفهان یک مرکز درست‌وحسابی و کامله که هفت طبقه‌س. دو طبقه‌ش پارکینگه، سه طبقه‌ش واحدهای تجاری و بهشت خریده و دو طبقه‌ی فوقانی هم کافی‌شاپ و رستوران و فودکورت و سینما و شهربازیه (که می‌گن بزرگترین شهربازی خاورمیانه‌س).

  آدرس: اتوبان شهید دستجردی، روبه‌روی ورودی جنوبی سپاهان شهر

  qeysaryeh

  بازار قیصریه

  بازار قیصریه یا بازار سلطانی یکی از بزرگترین و باشکوه‌ترین مراکز اقتصادی و خرید‌وفروش در دوران صفویه بوده که میدان نقش جهان رو به میدان عتیق وصل می‌کنه. اینجا برای خرید و فروش فرش جای خیلی خوبیه و راسته‌بازارهای مختلفی داره از جمله بازارعریان، نیم‌آورد گلشن، سماورسازها، مقصودبیک، هارونیه، مخلص و مدرسه‌ی نیماور، مدرسه‌ی صدر، مسجد خیاط‌ها، مسجد نو و چند مدرسه و مسجد دیگر.

  آدرس: خیابان حکیم، روبروی مسجد حکیم

  big bazaar of Isfahan

  بازار بزرگ اصفهان

  یکی قدیمی‌ترین و بزرگترین‌ بازارهای خاورمیانه است که امتداد آن در نهایت به مسجد جامع أصفهان می‌رسد. در این بازار دکان‌هایی وجود دارند که از چهارصدسال پیش تا به امروز حوزه‌ی فعالیت خود را تغییر نداده‌اند. از انشعابات این بازار، بازار ریسمان و مدرسه‌ی کاسه‌گران است. کلن این بازار آثار تاریخی و مذهبی زیادی را در خود جای داده است و مرکز خوبی برای خرید اقلامی همچون پارچه، کیف و کفش، أنواع لباس و پوشاک به حساب می‌آید.

  آدرس: خیابان عبدالرزاق

  naqsh e jahan bazaar

  بازار نقش جهان

  در این بازار انواع صنایع دستی اصفهان را می‌توانید در بالاترین کیفیت خود پیدا کنید. انواع فرش‌های ماشینی و دستباف اصفهانی، آثار هنری مسگری و قلم‌زنی، پارچه و ترمه، آثار خاتم‌کاری و مینا‌کاری و بسیاری از هنرهای سنتی دیگر اصفهان در این فضای قدیمی و معماری اصیل اصفهانی خودنمایی می‌کنند.

  آدرس: میدان نقش جهان