استفاده از لنز چشمی در هواپیما

وقتی که حین پرواز از لنز استفاده می کنیم میتونه مشکلاتی رو برای ما ایجاد کند. هوای خشک و فشار بالای داخل کابین هواپیما می تونه باعث بهم خوردن تعادل سطح آب بدن و سوزش چشم بشه و شما حس کنین لنز هاتون براتون مناسب نیست. اما استفاده از لنز به این معنی نیست که شما مجبورید این حد بد و ناراحتی رو حین سفر تحمل کنین. با ما همراه باشین تا نکاتی رو درباره استفاده از لنز چشمی در هواپیما بهتون آموزش بدیم تا سفر راحت و بی دردسری رو تجربه کنین.

1.قطره ی مرطوب کننده ی چشم در کیف همراه

به خاطر داشته باشین که دارای مجوز از وزارت بهداشت باشه و اون رو در جایی بذارین که اطمینان داشته باشین در طول پرواز بهش دسترسی آسون دارین تا در صورت لزوم بدون معطلی بتونین ازش استفاده کنین.

2.خواب کوتاه حین پرواز رو فراموش کنین

همون طور که خیلی از کسایی که از لنز استفاده می کنن می دونن خوابیدن با این لنز ها به دلیل اینکه مانع رسیدن اکسیژن به سطح چشم می‌شن می‌تونن به اون آسیب برسونن. برای جلوگیری ازین آسیب و ناراحتی اگه می تونید نخوابید و اگه واقعا نمی‌تونید این کار رو نکنین قبل از خواب حتما لنز ها رو از چشم خارج کنین. به خاطر داشته باشین اگه قصد دارین لنز ها رو بیرون بیارین این کار رو قبل از سوار شدن به هواپیما انجام بدین چون این کار در داخل هواپیما با توجه به تکان هایی که حین پرواز اتفاق می افتن و همچنین اون آینه های کوچک می‌تونه سخت و ناخوشایند باشه.

3.به جای لنز از عینک استفاده کنین

بهترین جایگزین لنز های طبی برای جلو گیری از آسیب به چشم ها و تضمین سفری آسوده برای شما ساده ترین راه حل هم هست یعنی عینک. به خصوص اگه پرواز شما چند ساعت طول بکشه و فکر می‌کنید عینک رو تمام طول روز نمی تونین تحمل کنین لنز ها رو چند دقیقه قبل از پرواز بردارید و به محض اینکه به مقصد رسیدین از یک جفت لنز جدید استفاده کنین.

نکات زیر رو برای استفاده از لنز چشمی در هواپیما در خاطرتون داشته باشین

استفاده از لنز چشمی در هواپیما

  • همیشه لنز ها و محلولی که لنز ها رو در اون نگهداری می‌کنین همراه داشته باشین. آخرین چیزی که در سفر باید یادتون بره با خودتون ببرین همین مورد هست و اگه این اتفاق بیفته امکان دید درست از شما گرفته میشه .
  • آب زیاد بنوشین تا کل بدن شما در وضعیت ( و از جمله چشماتون ) هیدراته باقی بمونه.
  • یک جفت لنز اضافی همراه تون داشته باشین و اگر عینک اضافی هم دارین همراه داشتنشون ضرری نداره.
  • اگه به خارج از کشور سفر می‌کنین یک نسخه پزشکی برای لنز هاتون همراه داشته باشین چون در بعضی از کشور ها برای خرید لنز های جایگزین نیاز به نسخه دارین.
  • ضد عفونی کننده دست رو فراموش نکنین تا اگه لازم شد به لنز ها دست بزنین قبل از اون دست هاتونو ضدعفونی کنین، فقط قبل از دست زدن به چشم تون مطمئن بشین که دست تون رو کاملا خشک کردین.

مایع محلول باید توسط وزارت بهداشت تایید شده باشه و مقدارش بیشتر از 100 میلی لیتر باشه و شما باید اونو در شرایط مناسب  و در جایی که از دسترس بقیه مسافرا دور باشه نگهداری کنین. ممکنه برای حل این مشکل بخواهید نمونه مسافرتی اون رو خریداری کنین یا محلول رو از یک ظرف بزرگتر در یک ظرف کوچک بریزین اما این نکته رو همواره به یاد داشته باشین که در حین این کار ممکنه آلودگی وارد محلول بشه.

شماره تلگرام پشتیبانی
09339814917