sibche-blue-logo

خرید بلیط هواپیما
ارومیه
ایران

 • پرواز‌های ارزان به

  ارومیه

  درباره ارومیه

  ارومیه یکی از کلان‌شهرهای شمال غرب ایران و مرکز استان آذربایجان غربی هستش که دهمین شهر پرجمعیت ایرانه. این شهر در میان دشت ارومیه بنا شده و ارتفاعش از سطح دریا ۱۳۳۲ متره. بنابراین زمستون‌های سرد و تابستون‌های گرمی داره. ارومیه از دو واژه‌ی اور (به معنای شهر) و میه (به معنای آب) تشکیل شده.

  ارومیه با بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت قدیمی‌ترین شهر شمال‌غرب ایران است و عده‌ای از مورخان آن را زادگاه زرتشت می‌دانند.

  ارومیه از شهرهای مرزی ایران محسوب می‌شه و از غرب به ترکیه محدود می‌شه. از سمت شرق هم به دریاچه‌ی ارومیه می‌رسه که بین این استان و استان آذربایجان شرقی قرار گرفته. ارومیه شهری غنی از فرهنگ و تاریخ با طبیعتی خاص و زیباست و خاطرات خوبی در این شهر نشاط‌آور منتظر شماست.

  بازار ارومیه

  این بازار در بافت قدیمی ارومیه واقع شده و به دوران صفویه برمی‌گرده و در طول تاریخ و حین گذار از دوران زندیه و قاجاریه تکامل پیدا کرده و دستخوش تغییرات زیادی شده. در گوشه و کنار این بازار هم حمام‌های قدیمی به چشم می‌خوره. این روزها بخش سالم بازار سالم ارومیه بین خیابان عسگرآبادی، امام، مهاباد و اقبال قرار داره.

  پاساژ صدر

  پاساژ صدر یک مرکز خرید زیبا و سه طبقه در خیابان خیام جنوبی است و برای خرید دکوری‌ها، پوشاک آقایان و خانم‌ها، اسباب‌بازی، بدلیجات و زیورآلات، عطر و غیره بسیار مناسب است.

  مجتمع تجاری عازمی ارومیه

  این مجتمع ۷ طبقه در خیابان استادان ارومیه خودنمایی می‌کنه. سه طبقه از این مجتمع تجاری و برای خرید کرد کیف و کفش و پوشکا و عینک و خوراکی‌های خوشمزه جای مناسبیه. در ضمن بعد از خرید می‌تونید سری به کافی‌شاپ شاران در طبقه‌ی هفتم بزنید و خستگی در کنید.

  غذاهای ارومیه